اجرای برنامه کمک معيشتی ويژه کودکان دچار سوء تغذيه در خانوارهای نيازمند آبادان

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از اجرای برنامه کمک معیشتی ویژه کودکان دچار سوء تغذیه در خانوارهای نیازمند توسط این مرکز خبر داد.

نجمه سید آقامیری اظهار کرد: این برنامه در 8 استان کشور و با همکاری دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره‌های 4 ماهه انجام می شود که استان خوزستان یکی از این استانها است.

وی با بیان اینکه 218 کودک زیر5 سال مبتلاء به سوء تغذیه که خانواده آنها عضو نهادهای حمایتی شهر و روستا نیستند، افزود: به نسبت تعداد خانوار، بین یک میلیون و 200 هزار تومان تا یک میلیون و 800 هزار تومان برای تهیه اقلام غذایی به حساب سرپرستان خانوارها واریز شد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان درباره ی رسیدگی ادامه دار در مورد این گروه از افراد تصریح کرد: پس از پرداخت وجه، مراقبان سلامت و کارشناسان تغذیه مرکز بهداشت شهرستان آبادان کار پیگیری خرید و مصرف مواد غذایی و در نهایت افزایش وزن کودکان را دنبال می کنند.

سید آقامیری ضمن دعوت از شهروندان بر رعایت پروتکل های بهداشتی یادآور شد: سامانه‌های 190 به منظور ثبت شکایت های بهداشتی و شماره تماس 4030 برای ارائه مشاوره‌های تغذیه، پیشگیری از بیماری، مراقبت‌های سلامت روان و بارداری آماده یاری و خدمات رسانی به همشهریان هستند.

نوشتن دیدگاه