افزون بر ۲۴ هزار تن کالا از گمرکات آبادان صادر شد

سرپرست گمرک آبادان گفت: ٢٤ هزار و ۴۰۰ تن کالا به ارزش بیش از ٥٢ میلیون دلار در ۶ ماه نخست امسال از گمرکات سه گانه آبادان به خارج از کشور صادر شد.

محمدرضا پارسا اصیل روز چهارشنبه افزود: صادرات کالا در ۶ ماهه نخست سال‌جاری از سه گمرک آبادان، اروندکنار و چوئبده ۵۴ درست افزایش داشته است.

وی ادامه داد: ٢٣ هزارو ٧٩١ تن کالا به ارزش ٤٣ میلیون و ٩٢٤ هزار دلار از گمرک آبادان، ٢٥٠ تن کالا به ارزش ٢ میلیون و ٤١٩ هزار دلار از گمرک چوئبده و ٤٥٠ تن کالا به ارزش ٦ میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرک اروندکنار به خارج از کشور صادر شد.

سرپرست گمرک آبادان اظهارداشت: کالاهای صادراتی به طور عمده شامل مشتقات نفتی و انواع محصولات کشاورزی از جمله میوه، سبزیجات، تره‌بار، علوفه و ماهی بودند.

وی صادرات غیرنفت خام را هدف کلیدی برای تراز تجاری مثبت دانست و افزود: میزان درآمد گمرکات آبادان در ٦ ماهه نخست امسال ٣٢٢ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٣٨ درصد رشد داشته است.

پارسا اصیل میزان واردات کالا به گمرک آبادان را ۲ هزار و ٨٦١ تن به ارزش بیش از ١٠ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: کالاهای وارداتی غالبا کالاهای اساسی نظیر لاستیک و لوزام یدکی خودرو و پارچه تشکیل می‌باشند.

وی با بیان اینکه تعداد ۱۴۳ لنج به گمرکات آبادان وارد و ٢٠٨ لنج خارج شدند، افزود: رویه‌های واردات، صادرات و ترانزیت خارجی در گمرک آبادان و گمرکات زیرمجموعه اروندکنار و چوئبده در حال اجرا است.

پارسال حدود ۱۱ میلیارد دلار انواع کالاهای غیرنفتی از گمرکات خوزستان صادر شد. بندر امام، خرمشهر، اهواز و آبادان از مهمترین واحدهای گمرکی خوزستان به شمار می‌روند.

نوشتن دیدگاه