یادواره شهدای آموزش و پرورش آبادان برگزار شد

همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس، سالروز بمباران اداره آموزش و پرورش آبادان یادواره ۲۵ شهید فرهنگی این بمباران روز چهارشنبه با حضور استاندار خوزستان در مدرسه خدیجه کبری (س) این شهر برگزار شد.

در این آیین گفت: شهادت کارکنان اداره آموزش و پرورش آبادان در حمله ارتش رژیم بعث عراق حادثه‌ای تلخ و غیرانسانی بود و امروز خداوند متعال بر همگان منت گذاشته تا قدردان شهدای دفاع مقدس به ویژه شهیدان آموزش و پرورش باشیم.

غلامرضا شریعتی بیان کرد: اگر امروز در امنیت و با آسودگی به سر می‌بریم و به امر تعلیم و تربیت مشغول هستیم به برکت از جان گذشتگی و فداکاری شهدای گرانقدر ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس است.

وی گفت: نهادینه کردن فرهنگ مقاومت و آموزش حماسه‌سازی از درس‌های آموزش و پرورش بود که نسل گذشته با فراگیری آن موفق شد، کشور را برابر هجوم بیگانگان حفظ کنند.

شریعتی بیان کرد: خوزستان با تقدیم شهدای گرانقدر به ویژه دانش‌آموزان شهید، دین خود را به اسلام و نظام ادا کرد و اکنون نیز در حفظ انقلاب اسلامی و راهبردی کردن مقدس آن در خط مقدم است.

 

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش آبادان نیز در این آیین با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: آبادان با تقدیم چهار هزار شهید ، و ۴۰۰ شهید دانش آموز، دین خود را به اسلام و نظام ادا کرد.

حبیب‌اله رمضانی با بیان اینکه شهدای گرانقدر برای پاسداری از کیان جمهوری اسلامی جانانه دفاع و مقاومت کردند افزود: شهیدان ارزشمندترین افراد در دنیا و آخرت هستند و برگردن مردم و جامعه حق دارند.

وی با گرامیداشت یاد ۲۵ شهید اداره آموزش و پرورش آبادان در بمباران دوم مهر سال ۱۳۵۹ و در نخستین روزهای آغاز جنگ تحمیلی گفت: حمله دردمنشانه ارتش رژیم بعث عراق به اداره آموزش و پرورش آبادان حادثه‌ای غیر انسانی بود.

۲۵ نفر از کارکنان اداره آموزش و پرورش آبادان در دوم مهر ۵۹ در جریان حمله هوایی رژیم بعث عراق به اداره آموزش و پرورش آبادان به شهادت رسیدند.

نوشتن دیدگاه