تصویب طرح تفصیلی منطقه دیری فارم منطقه آزاد اروند

مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح های کلان توسعه زیرساخت های سازمان منطقه آزاد اروند از بازنگری و تصویب طرح تفصیلی منطقه دیری فارم به عنوان ظرفیتی جدید برای توسعه منطقه خبر داد.

مجید رحیمی قشقایی با بیان اینکه دیریفارم با ۴۰۰ هکتار در مرکز ثقل منطقه و بین شهرستان‌های آبادان و خرمشهر قرار دارد، تصریح کرد: دیری فارم از امتیاز مجاورت با فرودگاه بین المللی آبادان برخوردار است و به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد در طرح جامع منطقه آزاد اروند به عنوان سایت شهر فرودگاهی و فضای کسب و کار (بیزینس سنتر) منطقه تعریف شده است.

رحیمی قشقایی تصویب این طرح را گامی مهم در جهت اقدامات توسعه‌ای همچون پروژه‌های آماده سازی شبکه تاسیسات آب، برق، گاز و مخابرات را برای این منطقه عنوان کرد.

وی برای کاربری اراضی و تکمیل شبکه معابر در طرح تفصیلی منطقه دیری فارم را اقدامی مثبت دانست و اذعان داشت: طرح تفصیلی دیریفارم با این دید مورد بازنگری قرار گرفت و در شورای مدیران سازمان منطقه آزاد به تصویب رسید که کاربری‌هایی که در طرح جامع تعریف شده اجرایی خواهد شد.

 

مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان توسعه زیرساخت‌های سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه به افزایش ارزش افزوده اراضی به عنوان دیگر مزیت تصویب طرح تفصیلی اشاره کرد و گفت: مالکیت دولتی این اراضی باعث می‌شود ارزش افزوده این زمین‌ها که متعلق به مردم و بیت المال است، افزایش یابند و می‌توان سرمایه گذاران جدید را در حوزه‌های تجاری اقتصادی و خدماتی در این منطقه مستقر کرد.

رحیمی قشقایی استقبال سرمایه گذاران از استقرار در محدوده دیریفارم را یادآور شد و آن را از دیگر نقاط قوت برای این منطقه دانست و افزود: مجتمع فرهنگی، اداری سازمان منطقه آزاد اروند، مرکز نمایشگاه‌های بین المللی و مرکز تجاری، تفریحی گلکسی سنتر، مجتمع تجاری ـ اداری و برج‌های سه قلو از پروژه‌های ملموسی هستند که در محدوده دیری فارم جانمایی و درحال اجرا هستند؛ که این پروژه‌ها توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و بعضا با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند انجام می‌شوند.

دیدگاه‌ها  

0 #1 حسین نظری 1399-07-01 16:58
شهرک تجاری تفریحی رفاهی اوپاتان در محل تانکفارم ساخته شد و مردم دارن حالشو می برن. کیف می کنن. چه پاساژهایی. چه هتل هایی. چه مراکز تفریحی. پارک ابی. شهربازی. سینما. به به . دست شما درد نکنه زحمت کشیدید.. و حالا منطقه دیری فارم . اهالی اروند اماده باشید .

نوشتن دیدگاه