مشکل آب شرب روستاهای تنگه آبادان در شان مردم نیست

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: وضعیت آب شرب روستاهای تنگه در شأن مردم این مناطق نیست زیرا اینها بودند که در برابر رژیم بعثی متجاوز از خاک ایران اسلامی دفاع کردند.

آیت‌الله محسن حیدری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با حضور در روستاهای تنگه یک، تنگه دو و تنگه سه از توابع آبادان، مشکلات آب شرب این روستاها را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

آیت‌الله محسن حیدری در بازدید از این روستاها با حضور در جمع مردم این سه روستا مشکلات آنها را جویا شد و پس از توصیه‌های لازم به مسؤولان ذی‌ربط، اظهار کرد: وضعیت موجود در شأن مردم این مناطق نیست زیرا این مردم بودند که در برابر رژیم بعثی متجاوز از خاک ایران اسلامی دفاع کردند و بعد از بیش از سی سال از پایان جنگ با مشکلات این چنینی دست و پنجه نرم کنند.

وی افزود: مدیرانی در کار خود موفق خواهند بود و میتوانند به مردم خدمت درخور داشته باشند که با روحیه انقلابی و جهادی با تمام توان کار را انجام دهند. اینگونه مدیران دعای خیر مردم را به عنوان باقیات صالحات خود به همراه خواهند داشت.

حیدری تصریح کرد: خوزستان با این حجم از منابع آبی چرا باید در جای جای استان مشکل آب شرب داشته باشیم و تفکر مسئولین مرکزنشین این است که آب خوزستان اضافه است و به خلیج فارس می ریزد، این تفکر غلطی است، این آب حق آبه خلیج فارس است و اگر به دریا نریزد آب شور دریا وارد رودخانه می شود و فاجعه محیط زیستی رخ می دهد.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در تمام خوزستان از نظر آب شرب و کشاورزی مشکل وجود دارد و این آب مورد نیاز مردم این استان است. در نتیجه طرح‌های بزرگی که برای انتقال آب خوزستان برای مصارف کشاورزی، صنعت و فضای سبز دیگر استانها غیرقانونی است و خطرات جدی برای خوزستان و کشور و حتی امنیت ملی به همراه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه