صادرات خرما و میگو منطقه آزاد اروند به روسیه

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند از صادرات خرما و میگو این منطقه بر اساس استانداردهای روسیه به فروشگاه‌های خرده فروشی این کشور خبر داد.

سید علی موسوی معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در تفاهم‌نامه مشترک این سازمان منطقه آزاد و انجمن دوستی ایران و روسیه، همکاری و گسترش تعامل در حوزه‌های صنعت، معدن، تجارت، گردشگری، حمل و نقل و استفاده از توانمندی‌های علمی و اجرایی هر دو طرف مطرح شده است.

وی افزود: مقرر شد برای صادرات این دو محصول استراتژیک منطقه، انجمن دوستی ایران و روسیه به صورت ویژه در حوزه بازاریابی و گرفتن استاندارد این کشور برای بسته‌بندی جهت توزیع در فروشگاه‌های خرده فروشی و عمده فروشی در روسیه کار شود.

معاون سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند گفت: تسهیل اجرای طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری با هدف رشد و شکوفایی منطقه، برگزاری نشست‌های دوره‌ای در راستای تقویت نقاط قوت و رفع موانع موجود در توسعه اقتصادی منطقه، برگزاری نشست‌های تخصصی و سازمانی در حوزه تجارت با روسیه و اورسیا، برگزاری کارگاه تخصصی اوراسیاشناسی و روسیه شناسی برای مدیران، تجار و بازرگانان منطقه، تهیه بانک اطلاعاتی جامع بازرگانان و صنعت‌گران روسی و فعالان اقتصادی منطقه جهت دسترسی و ایجاد زمینه تعامل طرفین، ایجاد زمینه مشارکت و فعالیت ذی‌نفعان منطقه در اتاق مشترک بازرگانی ایران روسیه و فعال‌سازی خط ترانزیت روسیه، ایران و عراق از طریق مرز تجاری ازمهم‌ترین تعهدات و زمینه‌های همکاری طرفین بود.

 

موسوی با اشاره به جذب سرمایه‌گذار در منطقه آزاد اروند بیان کرد : جذب سرمایه‌گذار روسی در بخش نیروگاهی و انرژی، توسعه بنادر خرمشهر و آبادان و همچنین جذب ایرانیان مقیم روسیه برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اروند در این نشست مطرح شد.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند اذعان کرد: استفاده از پتانسیل مرکز نوآوری اروند و ارتباط بین مرکز نوآوری منطقه آزاد اروند و مراکز نوآوری کشور روسیه و گسترش استارتاپ ها و شتاب دهنده ها را از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

وی در خصوص پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری نیز، افزود: شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی، اختصاصی و بین‌المللی منطقه و کشور روسیه همچنین مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

سید علی موسوی بیان کرد: در خصوص همکاری در تامین تسهیلات، دریافت فایناس و برنامه‌ریزی جهت بازاریابی و فروش محصولات صنایع تولیدی منطقه آزاد اروند با انجمن دوستی ایران و روسیه به توافق رسیدیم.

نوشتن دیدگاه