تشریح برنامه‌های دفاع مقدس در منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد اروند گفت: همایش دفاع مقدس با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج شهرستان‌های آبادان، خرمشهر همچنین حوزه مقاومت بسیج سازمان منطقه آزاد اروند با محوریت و نقش عشایر برگزار خواهد شد.

قدرت‌الله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم بزرگداشت دفاع مقدس اظهار کرد: همایش دفاع مقدس با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج شهرستان‌های آبادان، خرمشهر همچنین حوزه مقاومت بسیج سازمان منطقه آزاد اروند با محوریت و نقش عشایر برگزار خواهد شد.

وی نقش و ظرفیت شیوخ و عشایر منطقه را بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: اهمیت دادن به عشایر از وجوه حاکمیت و حکومت‌داری است که اگر از این ظرفیت عظیم به نحو احسن استفاده نکنیم، آسیب بزرگی به جامعه زده‌ایم.

 

معاون فرهنگی منطقه آزاد اروند ترویج فرهنگ دفاع مقدس را از مهم‌ترین وظایف هر فرد انقلابی دانست و بیان کرد: نباید بگذاریم این حماسه عظیم در میان گذر زمان از بین برود، بلکه به عنوان بخشی از فرهنگ ایثار و شهادت برای همه نسل‌ها می‌بایست حفظ و نگهداری شود.

طمیمیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و اهمیت پرداختن به این ایام، اظهار کرد: با توجه به ۴۰ سالگی دفاع مقدس این ایام بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت مهم و پررنگ شیوخ در منطقه، این معاونت پیشنهاد برگزاری همایش دفاع مقدس با محوریت عشایر و شیوخ و نقش آنها در روزهای جنگ را با هماهنگی سازمان منطقه آزاد اروند به ستاد هفته دفاع مقدس و معاون‌های فرهنگی سپاه و بسیج شهرستان‌های آبادان و خرمشهر ارائه و به تأیید رسید.

معاونت فرهنگی ،اجتماعی منطقه آزاد اروند در تشریح فرآیند برگزاری این مراسم، گفت: این مراسم در سالن ۷۰۰ نفره سازمان منطقه آزاد اروند و با حفظ پروتکل‌های بهداشتی ستاد کرونا در هفته اول دفاع مقدس برگزار می‌شود که با سخنرانی یک چهره ارشد نظامی کشور، برگزاری نمایشگاه عکس، شعرخوانی با موضوع دفاع مقدس، رونمایی از کتاب و دیگر برنامه‌های فرهنگی مرتبط با این رویداد بزرگ، همراه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه