برخی مسئولان محلی نسبت به تاریخ دفاع مقدس آبادان بی‌تفاوتند

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به نقش آبادان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس گفت: برخی از مسوولان محلی نسبت به تاریخ دفاع مقدس آبادان بی‌تفاوت هستند.

زین العابدین موسوی روز یکشنبه در نشست حفظ ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان آبادان بیان کرد: برخی از مسئولان محلی بدون هیچ دلیلی در نشست ویژه دفاع مقدس حضور پیدا نمی‌کنند که این امر نشان دهنده بی‌تفاوتی آنها نسبت به دفاع مقدس و آبادان است.

وی مشکلات شهرستان آبادان را به دلیل وجود برخی مسوولان نالایق دانست و افزود: با مدیران بی‌مسوولیت که نسبت به مشکلات و تاریخ دفاع مقدس آبادان بی‌توجهی دارند برخورد جدی خواهد شد.

موسوی، به نقش پررنگ آبادان در روند پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در جریان پیروزی انقلاب اسلامی حادثه سینما رکس آبادان روند سرنگونی رژیم ستم شاهی را شتاب بخشید و در روزهای ابتدای جنگ تحمیلی نیز حماسه کوی ذوالفقاری جریان جنگ دفاع مقدس را تغییر داد.

وی با تاکید بر گرامیداشت دوم مهر سالروز بمباران اداره آموزش و پرورش آبادان، پنج مهر سالروز شکست حصر آبادان و هفت مهر روز شهادت ۲۰ نفر از آتش نشانان پالایشگاه آبادان در دوران دفاع مقدس ادامه داد: همه وظیفه داریم این مناسبت‌ها را در سطح ملی برجسته کنیم.

فرماندار آبادان افزود: آبادان در جنگ تحمیلی در خط مقدم دفاع ضد دشمن بعثی بود و سهل انگاری برای گرامیداشت این روزهای حماسه پذیرفتنی نیست.

نوشتن دیدگاه