پیشنهاد تشکیل کانون خبرنگاران آبادان و خرمشهر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تشکیل کانون خبرنگاران منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) به منظور برطرف کردن مسایل و مشکلات معیشت خبرنگاران و رسانه‌ها ضروری و پیشنهاد تشکیل آن داده شده است.

اسعمیل زمانی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در منطقه آزاد اروند بیان کرد: منطقه آزاد اروند برای راه‌اندازی کانون و خانه خبرنگاران و هنرمندان، محلی برای پیگیری مسایل و مشکلات در نظر خواهد گرفت.

وی برطرف کردن مشکل معیشت و مسکن خبرنگاران را از دغدغه‌های سازمان منطقه آزاد اروند دانست و افزود:پس از تشکیل کانون و یا تشکل قانونی برای خبرنگاران در منطقه، در نظر است زمین و وام مسکن مناسب در اختیار خبرنگاران قرار گیرد.

زمانی گفت: سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی دارد در خصوص بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی خبرنگاران فاقد بیمه همکاری لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد اروند برای رفاه حال دستگاه‌های اجرایی و مردم این منطقه وظیفه دارد عدالت اجتماعی را برقرار کند.

 

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند نیز در این آیین با تقدیر از خبرنگاران آبادان و خرمشهر بیان کرد: خبرنگاران آبادان و خرمشهر در اوج وضعیت قرمز کرونا همکاری خود را از ما دریغ نکردند و نسبت به انتشار اخبار مثبت منطقه اقدام کردند.

سید علی موسوی افزود: در سال جهش تولید پوشش خبری خوبی برای راه اندازی واحدهای صنعتی آبادان و خرمشهر توسط رسانه‌های منطقه انجام شد و امیدواریم در ادامه مسیر نیز خبرنگاران در کنار منطقه آزاد اروند باشند.

معاون عمرانی و امور زیربنایی منطقه آزاد اروند نیز در این آیین با بیان اینکه حرفه خبرنگاری حرفه خطیری است، گفت: رسانه به عنوان رکن چهارم دمکراسی نقش اساسی در راستای پیشرفت در جامعه برعهده دارد.

موعود شمخانی افزود: یک خبرنگار آگاه و شجاع ضمن تنویر افکار عمومی می‌تواند یک رویداد و شرایط یک منطقه و شهر را برای مردم و مسوولان تبیین کند.

وی ادامه داد: جامعه به خبرنگاری نیاز دارد که بتواند واقعیت‌ها را با بی‌پروایی به دور از تنش‌ اجتماعی و سیاسی به سمع و نظر مردم برساند و مشکلات جامعه را نیز به مسوولان منتقل کند.

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد اروند نیز در این آیین گفت: خبرنگاران رسالت سنگینی در جامعه برعهده دارند و نقش آنها در آگاهی بخشی در جامعه برکسی پوشیده نیست.

قدرت‌اله طمیمیان با بیان اینکه اصحاب رسانه مسوولیت سنگینی در جامعه بر عهده دارند، افزود: با توجه به مشغله کاری برخی از مدیران، نیاز است خبرنگاران که در جامعه حضور دارند مسایل و مشکلات مردم را به گوش مسوولان برسانند.

به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که به روز خبرنگار نامیده شده از خبرنگاران آبادان و خرمشهر از سوی منطقه آزاد اروند تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه