مولوی: نبود برنامه و ابتلای مديران دستگاههای اجرايی به روزمره گی آفت خوزستان و آبادان است

یکی از نمایندگان مردم شهرستان آبادان در مجلس شورای اسلامی از نبود برنامه ی منسجم ومناسب و ابتلای مدیران دستگاههای اجرایی به روز مره گی به عنوان آفت اصلی استان خوزستان و به ویژه شهرستان آبادان نام برد.

سید محمد مولوی ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال شهرستان آبادان که در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا گله مندی خود را از تاخیر در آغاز جلسه ابراز می کنم، ما به احترام همگان به وقت در محل حاضر می شویم اما متاسفانه جلسات با تاخیر آغاز می شوند که این به هیچ وجه زیبنده نیست.

وی گفت: انتظاری که از مسئولان شهرستان و استان و به ویژه مدیران دستگاههای اجرایی داریم آنست که سند توسعه ی شهرستان و استان خوزستان را تکمیل و سپس دستگاههای اجرایی با برنامه ریزی و تامین اعتبارات مورد نیاز در جهت تکمیل آنها گام برداشته و حرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه ابتلای مدیران دستگاههای اجرایی به روزمره گی یکی از آفت های اصلی در عدم تحقق اهداف و برنامه ها چه در سطح استان خوزستان و چه در سطح شهرستان آبادان است، افزود: دستگاه اجرایی که فاقد برنامه ی مدون و مناسب سالانه است به طور حتم در اعلام عدد و رقم اعتبار مورد نیاز دستگاه متبوعه اش هم دچار مشکل می شود، بر ضرورت برنامه ریزی بر اساس ضوابط اجرایی و با رعایت آیئن نامه ها و بخشنامه ها تاکید داریم.

 

نماینده مردم شهرستان آبادان در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از کمی اعتبارات تخصیصی، تصریح کرد: خوزستان و آبادان، استان و یا شهر نان خوری نیستند که بخواهیم مردمانش را به 2 یا 3 درصد سهم نفت و یا امثال آن دلخوش کنیم.

مولوی خواستار شفاف سازی دولتی ها درباره سهم اختصاصی استان خوزستان و شهرستان آبادان از درآمدها شد و گفت: ارقام درآمدی کشور شفاف گفته نمی شود و هر کس برای خود یک رقمی را اعلام می کند، اگر کمتر در جیب ما دست ببرند ما مشکلی نخواهیم داشت.

وی افزود: وقتی برای رفع مشکلات تلنبار شده ی شهرستان آبادان طلب اعتبار می کنیم می گویند شما منطقه آزاد هستید و این در حالیست که منطقه آزاد بودن شهرهای آبادان و خرمشهر تنها در حد حرف است و قوانین مناطق آزاد در اینجا اعمال نمی شود ضمن اینکه شهرهای چوئبده و اروندکنار هم که از توابع شهرستان آبادان هستند در محدوده ی منطقه آزاد قرار ندارند و از این بابت خدماتی دریافت نمی کنند.

وی اظهار کرد: ما بایستی بودجه مان را از طریق گروکشی و چانه زنی که بدترین سیستم بودجه ایست بگیریم، اگر آقایان مدعی وجود برنامه هستند دیگر گروکشی و چانه زنی چه معنایی دارد، اگر نگاه استراتژیک و برنامه ریزی وجود دارد آبادان بایستی در اولیت این نگاه باشد.

 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قانون ما اجازه ی استفاده از ظرفیت هایمان را داریم اما این اتفاق تاکنون نیفتاده است، بحران شبکه آب و فاضلاب آبادان ناشی از فرصت سوزیهای گذشته است که در بحث تامین، تخصیص و جذب اعتبارات رخ داد و به طور حتم اعتباری که در سالهای دور برای این شبکه اختصاص یافت اما به درستی جذب نشد اکنون به لحاظ ریالی ارزشی ندارد.

مولوی با تاکید بر تفاوت فاحش میان آن دسته از مدیران دستگاههای اجرایی که برای جذب اعتبارات تلاش می کنند با آنانی که توان جذب ندارند، یادآور شد: نمی دانیم که از کدام درد آبادان بایستی سخن بگوئیم هر کجا که انگشت می گذاریم وضعیت اسفبار است، قرار بود به جهت تقویت امنیت شهری، با کمک سازمان منطقه ی آزاد اروند شهر را مانیتورینگ کنند اما متاسفانه چنین نشد.

وی با بیان اینکه برخی موضوعات به سبب مرزی بودن شهر بایستی در اولویت رسیدگی و انجام باشد، گفت: متاسفانه کار ما نماینده ها در پایتخت، دویدن برای گرفتن حقمان شده، در خوزستان بایستی به جای تامین بودجه از طریق چانه زنی و گروکشی فعالیت ها و برنامه ها را بر اساس سند راهبردی از پیش ببرند، برخی ها می خواهند با این چانه زنی ها نمایندگان را زمین گیر کنند و نمایندگان به اجبار به درب اتاقهایشان بروند در حالی که جایگاه نمایندگان این نیست، نمایندگان مجلس بایستی بتوانند در جایگاه قانونی شان به تصویب قوانین بپردازند.

نوشتن دیدگاه