لزوم کمک شورای اشتغال شهرستان آبادان به رفع موانع احداث و بهره برداری 4 طرح توليدی، خدماتی و درمانی

رئیس اداره صمت شهرستان آبادان گفت: 4 طرح تولیدی، خدماتی و درمانی در شهرستان آبادان برای راه اندازی و ادامه ی فعالیت نیازمند دریافت تسهیلات و رفع برخی موانع اند که برای این کار به تائید و همراهی شورای اشتغال شهرستان نیاز است.

بیژن بداغی پیش از ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال شهرستان آبادان با اشاره به اینکه پرونده ی 21 کارگاه مرتبط با این اداره که بر اثر کرونا دچار آسیب شده بودند تائید و وارد مراحل بعدی دریافت تسهیلات مربوط قرار گرفتند، اظهار کرد: یکی از این تقاضاها مربوط به احداث یک داک 1000 تنی در اروندکنار مخصوص شناورهای فلزی بر روی رودخانه ی اروند که مجوز کسب مربوطه دریافت شده اما برای شروع به کار و خرید تجهیزات مربوطه نیاز به تسهیلات دارد.

به گفته ی وی با احداث این داک 200 نفر مشغول به کار می شوند.

وی افزود: دیگر طرح متقاضی دریافت وام، راه اندازی حوضچه ی نمک در شهر چوئبده است که در صورت راه اندازی، 10 نفر را در فاز نخست مشغول به کار می کند. این طرح به مجوز اداره غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان نیاز دارد.

وی با اشاره به شرایط کرونایی منطقه و نیاز مبرم به ماسک تصریح کرد: یک واحد تولید ماسک در شهرک صنعتی با ظرفیت تولید روزانه 90 هزار عدد و امکان رفع نیاز شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان به ماسک در زمان حاضر با مشکل تهیه و تامین پارچه مخصوص به نام ملت بلون (یکی از قسمت های مهم ماسک است که نقش فیلتر را دارد) برای خط تولیدشان مواجهند که پیگیریهای لازم در این باره انجام شده و با انعقاد قرارداد با شرکتی در تهران امید می رود تا ظرف 10 روز آینده این مشکل رفع شود.

رئیس اداره صمت شهرستان آبادان با اشاره به بیمارستان خصوصی در حال ساخت اروندان با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در احداث، یادآور شد: سرمایه گذار این بیمارستان که با بهره برداری از آن امکان جذب 600 نفر در آن وجود دارد به سبب بالا بودن میزان بدهی ناشی از جرائم دیرکرد خواهان کاهش درصد این جرائم از 21 به 12 است.

بداغی گفت: این موضوع بایستی از طریق استانداری پیگیری و به انجام برسد.

وی از شورای اشتغال شهرستان آبادان خواست تا با تائید، طرح و پیگیری موارد یاد شده در جلسه ی شورای اشتغال استان خوزستان زمیینه کار و فعالیت جمع زیادی از بومیان متقاضی کار را فراهم آورند.

نوشتن دیدگاه