صادرات روغن موتور از آبادان آغاز شد

مدیر پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان گفت: با صادرات ۲۰ هزار بشکه محصول نهایی روغن موتور از این شرکت به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس،صادرات روغن موتور از آبادان پس از وقفه‌ای ۲ ساله از سرگرفته شد.

مهدی ساجدی‌زاده روز یکشنبه با بیان اینکه صادرات از شرکت روغن‌سازی ایرانول آبادان به دلیل برخی محدودیت‌ها و تحریم‌ مدت ۲ سال متوقف شده بود افزود: با حمایت مدیر عامل شرکت نفت ایرانول صادرات روغن موتور از این شرکت بار دیگر آغاز شد.

وی با اشاره به افزایش ۹درصدی ظرفیت تولید روغن موتور در آبادان نسبت به سال گذشته اظهار داشت: تولید ۶۰ میلیون لیتر روغن موتور در سالجاری در شرکت روغن سازی ایرانول آبادان هدف‌گذاری شده است.

مدیر پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان گفت:به منظور جلوگیری از خام فروشی و در راستای منویات مقام معظم رهبری صادرات محصول نهایی روغن موتور در دستور کار قرار دارد و این شرکت به پایگاه صادرات روغن موتور تبدیل شده است.

ساجدی‌زاده افزود: با استفاده از توان متخصصان داخلی و ساخت قطعات مورد نیاز و تحریمی در داخل کشور اورهال کامل قسمت‌های این شرکت به دست متخصصان داخلی انجام و این شرکت با تمام توان در حال تولید است.

 

مدیر پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان گفت: اکثر واحدهای تولیدی در کشور با ورود کرونا دچار افت تولید شدند ولی کرونا و حتی تحریم‌ برای شرکت ایرانول آبادان به یک فرصت تبدیل شد و موفق به افزایش تولید و صادرات شدیم.

وی اظهار داشت: نگاه مجموعه و مدیر عامل شرکت ایرانول به شرکت روغن‌سازی ایران مثبت است و این نگاه افزایش تولید را در این شرکت به همراه داشت.

ساجدی‌زاده افزود: این شرکت با اینکه توانایی تامین روان‌کاری مصرفی صنایع و شرکت‌های داخلی را دارد ولی صنایع استان خوزستان از این توانایی هنوز به طور کامل استقبال نکرده اند.

وی در ادامه به فعالیت های اجتماعی شرکت ایرانول آبادان در راستای مقابله با کرونا پرداخت و گفت: این شرکت در راستای مشارکت‌های اجتماعی ۴۵۰ میلیون ریال به متضررین کرونا در قالب تامین بسته‌های غذایی کمک کرده است و این کمک‌ها تا ریشه کن شدن این بیماری ادامه دارد. پالایشگاه شرکت نفت ایرانول در ضلع شرقی اروندرود و مساحتی به وسعت ٢٠ هکتار قرار دارد، این پالایشگاه نخستین تولید کننده روغن‌های موتور و صنعتی در ایران می‌باشد که سال ١٣٢٩ راه‌اندازی شد.

انواع روغن های پایه سبک و سنگین، انواع روغن موتور و صنعتی،(اکستراکت) برای مصرف در کارخانجات ساخت دوده صنعتی، اسلاک واکس به عنوان خوراک اولیه کارخانجات پارافین‌سازی و مصارف صنعتی از تولیدات این پالایشگاه است.

این پالایشگاه می‌تواند تمامی سفارش های صادرکنندگان روغن (روغن پایه، روغن موتور و روغن‌های صنعتی) را با رعایت استانداردهای بین‌المللی و تعیین شده در سفارش خرید، تولید کند و این محصولات را به صورت بالک یا مظروف در اختیار خریداران قرار ‌دهد.

سوم خرداد سال ۹۶، مصادف با سالروز آزادی خرمشهر، بازسازی کامل کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان آغاز شد و تولید روغن موتور الوند پس از ۳۶ سال توقف در شرکت ایرانول آبادان از سرگرفته شد.

نوشتن دیدگاه