درخشش دانش‌آموزان و فرهنگیان آبادان با کسب پنج رتبه برتر

دانش آموزان و فرهنگیان آبادان موفق به کسب پنج رتبه برتر هشتمین جشنواره نوجوان سالم خوزستان شدند.

در این جشنواره دانش آموزان دبیرستان فرزانگان، مهیا معتمدی فر در بخش نقاشی ایرانی ـ نگارگری، فاطمه مزرعه و شمیم خدایاری در بخش مقاله نویسی رتبه اول را کسب کردند.

زهرا کاظمی آسفه، هنرجوی هنرستان شهیده مهین دانشیان در بخش عکاسی حائز رتبه دوم شد. در بخش ابتکار‌ها فیلم مستند تدریس نیز مرجان قناعت از دبیرستان فرزانگان رتبه دوم را به دست آورد.

مدیر آموزش و پرورش آبادان با بیان اینکه جشنواره نوجوان سالم در دو بخش خلاقیت دانش‌آموزی اجرا می‌شود، گفت: این بخش ها شامل ایده پردازی، مقاله با رویکرد پژوهش، نقاشی، روزنامه‌دیواری، عکس، فیلم کوتاه و نرم‌افزار چند رسانه‌ای و ابتکار‌های مدرسه‌ای است.

حبیب اله رمضانی ابتکارات مدرسه‌ای را شامل الگو‌ها و فنون آموزش و تدریس پیشگیری در کلاس درس، منابع کمک آموزشی و فرهنگی پیشگیری و طرح های ابتکاری عنوان کرد و افزود: این بخش از جشنواره مختص فرهنگیان است که در آن شرکت می‌کنند.

او افزود: گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از اعتیاد، شناسایی قابلیت دانش‌آموزان در پیشگیری از آسیب‌ها، معرفی دستاورد‌های دانش‌آموزان، فرهنگیان، معرفی الگو‌های موفق در مدارس از جمله اهداف برگزاری جشنواره نوجوان سالم است.

نوشتن دیدگاه