درخواست توزیع کولر های وارداتی از منطقه آزاد اروند در بازار خوزستان

نایب رییس انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان خوزستان: بر توزیع کولر وارداتی از منطقه آزاد اروند در بازار خوزستان تاکید کرد.

علیرضا توکل با اشاره به ضرورت تصویب یک مصوبه در ستاد تنظیم بازار استان برای توزیع کولر‌های گازی وارداتی از منطقه آزاد اروند در سطح استان خوزستان گفت: با این اقدام می‌توان قیمت این کالای ضروری را در بازار استان کاهش داد.

وی افزود: در شرایط عادی بابت واردات یک دستگاه کولر از سایر مرز‌های کشور ۲۰ میلیون ریال تعرفه گمرکی دریافت می‌شود این در حالی است که تعرفه گمرکی منطقه آزاد اروند برای واردات یک دستگاه کولر هفت میلیون ریال است.

وی بیان کرد: این کاهش قیمت تعرفه در قیمت نهایی کولرگازی در بازار بسیار تاثیر گذار است و دراین شرایط گرانی کولر در بازار خوزستان باید از این ظرفیت برای رفاه حال مردم استفاده کرد.

توکل ادامه داد: برای عملیاتی شدن این کار نیاز به همکاری منطقه آزاد اروند و تصویب این تصمیم در ستاد تنظیم بازار استان است.

نایب رییس انجمن حمایت از مصرف کنندگان خوزستان ادامه داد: واردات کولر پنجره‌ای ممنوع شده است این در حالی است که ساکنان مناطق روستایی خوزستان به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد از این نوع کولر استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا کولر‌های پنجره‌ای مستعمل با قیمت‌های بالا در بازار خوزستان خرید و فروش شود.

توکل ادامه داد: باید تصمیمی برای این مورد در ستاد تنظیم بازار استان گرفته شود تا به مردم خوزستان در این شرایط سخت اقتصادی کمک شود.

نوشتن دیدگاه