تولید روزانه چهار هزار ماسک در آبادان با حمایت نیکوکاران

رییس بهزیستی شهرستان آبادان گفت: با حمایت نیکوکاران ،روزانه چهار هزار ماسک برای مقابله با بیماری کرونا در مراکز نیکوکاری بهزیستی آبادان به دست زنان بی‌سرپرست تحت پوشش این نهاد تولید و روانه بازار می‌شود.

سعید ایثاری یکشنبه اظهار داشت: در شرایط فعلی که بیماری کرونا موجب شده جامعه به ماسک نیاز داشته باشد، سازوکارهایی تعریف کردیم که از توانمندی این بانوان بهره ببریم تا بخشی از نیاز جامعه را برطرف کنیم.

وی افزود: از آغاز فراگیر شدن کرونا مددجویان بهزیستی آبادان بر اساس تکلیف و مسئولیتی که در قبال جامعه دارند به دنبال ایفای سهم خود در مقابله با این ویروس بودند و در این میان زنان سرپرست خانوار تولید بخشی از نیاز جامه به ماسک و لباس بهداشتی را برعهده گرفتند.

ایثاری گفت: تاکنون ۴۰ هزار جفت دستکش و ماسک بین محرومان و نیازمندان و مراکز توانبخشی، مشارکت‌های اجتماعی و بخش‌های پیشگیری بهزیستی آبادان توزیع شده است.

نماینده بهزیستی آبادان در امور خیریه نیز با اشاره به توزیع کفش بین نیازمندان آبادانی گفت: به همت خیرین نیک اندیش، ۲۰۰ جفت کفش به ارزش صد میلیون ریال بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

جبار مویدراد اظهار داشت: مردم و نیکوکاران برای تامین نیازهای فقرا و مستضعفان از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند و اغلب کمک‌های جمع آوری شده از سوی مردم خیر و نوع‌دوست شهرستان آبادان بوده است.

وی افزود: همچنین پنج عدد تنور گازی به ارزش ۴۰ میلیون ریال توسط خیرین خریداری و بین پنج خانواده نیازمند توزیع شد تا با پخت نان درآمد خانواده را تامین کنند.

بهزیستی آبادان ۱۸ هزار نفر را تحت پوشش خود دارد.

نوشتن دیدگاه