دستگيری فردی در آبادان که از طريق سايت ديوار تلفن همراه سرقت می کرد

جانشین فرماندهی انتظامی آبادان از دستگیری سارق به عنف تلفن همراه که از طریق سایت دیوار اقدام به سرقت می کرد، خبر داد.

سرهنگ عزیزاله دارایی اظهار کرد: این سارق تحت عنوان خریدار با کسانی که گوشی‌های تلفن همراه گران قیمت خود را برای فروش در سایت دیوار آگهی می‌کردند و پس از قرار، با تهدیدشان به وسیله ی چاقو گوشی هایشان را سرقت می کرد.

وی گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت گوشی‌ تلفن همراه گران قیمت توسط فردی در پوشش خریدار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات 3 نفراز مالباختگان مشخص شد که سارق، مالباختگان را از طریق سایت دیوار شناسایی و انتخاب کرده و در ادامه با آن‌ها به بهانه خرید گوشی تلفن همراه در جلوی عابربانک هایی که به طور معمول در نقاط خلوت بوده قرار ملاقات می‌گذاشت و پس از حاضر شدن فروشنده مقابل عابر بانک، سارق به طور سریع و با به وسیله ی چاقو اقدام به سرقت گوشی و فرار از محل می کرد.

جانشین فرماندهی انتظامی آبادان تصریح کرد: ماموران آگاهی با انجام کار اطلاعاتی و تخصصی موفق به شناسایی مخفیگاه سارق شدند که پس از هماهنگی با مرجع قضایی، سارق را در مخفیگاهش دستگیر و 4 دستگاه تلفن همراه سرقتی را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ دارایی با بیان اینکه سارق در مواجه با 3 نفر از مالبختگان ضمن اعتراف به سرقت های ارتکابی به 5 فقره سرقت دیگر نیز اعتراف کرد، یادآور شد: علیه متهم پرونده تشکیل و به مقام قضایی معرفی شد.

وی گفت: انتظار می رود شهروندان فهیم آبادانی ضمن رعایت جوانب امنیتی در سایت های مجازی، به تنهایی برای خرید و فروش اموال در مکانهای خلوت و از قبل تعیین شده توسط فرد مقابل حاضر نشوند.

نوشتن دیدگاه