کارگران شهرداری آبادان خواستار حقوق معوقه خود شدند

جمعی از کارگران پسماند شهرداری آبادان روز دوشنبه با حضور مقابل دفتر امام جمعه این شهر خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

بیش از ۵۰ نفر از کارگران خدمات شهری آبادان به دلیل پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و مزایای شغلی مقابل دفتر امام این شهر حاضر شده و خواهان رسیدگی به مشکلات خود شدند.

کارگران معترض گفتند: زیر نظر پیمانکار پسماند در منطقه ۲ شهرداری آبادان مشغول به کار هستیم و چهار ماه است که حقوق و مزایای ما پرداخت نشده است.

آنها افزودند: ۱۶ ماه حق بیمه ما هم پرداخت نشده و با کمترین امکانات مشغول کار هستم و بارها به دلیل این مشکلات اعتراض کردیم ولی فقط با وعده و وعید مواجه شدیم و در عمل هیچ اتفاق مثبتی در خصوص پرداخت بیمه و حقوق رخ نداده است.

این کارگران گفتند: با اینکه برای انجام کار در زمان بیماری کرونا باید از دستکش و ماسک استفاده کنیم شهرداری در تهیه این اقلام به ما کمکی نکرده است و مجبوریم با هزینه خودمان این اقلام را تهیه کنیم.

آنها اظهار داشتند: ماه‌هاست منتظر پرداخت مطالبات معوقه خود هستیم، شرایط اقتصادی سخت است و این تاخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار قرار می‌دهد، ما در پرداخت اجاره منزل و سایر هزینه های زندگی با مشکل جدی مواجه شده ایم.

 

کارگران معترض گفتند: ما از قولهای بی پشتوانه مسوولان شهرداری خسته شده ایم و امیدواریم این بار صدای ما را بشنوند و در رفع مشکلاتمان یاری کنند زیرا با این شرایط حتی توانایی تامین کمترین مایحتاج خانواده خود را نداریم.

شهردار آبادان در این خصوص گفت: حقوق پایه ۲ ماهه نخست سالجاری، اضافه کار و حق بیمه کارگران پسماند در روز جاری پرداخت شد.

محمودرضا شیرازی با بیان اینکه در شهرداری آبادان نسبت به چارت سازمانی نیروی مازاد دارد، اظهار داشت: مدیریت جدید هیچ نیرویی را به بدنه شهرداری تزریق نکرده‌ است و حتی با رشد جمعیتی منفی در بدنه شهرداری مواجه بوده‌ایم.

شهردار آبادان گفت: با توجه به کسر ۳۵ درصدی حق آلایندگی از شهرداری و واگذاری آن به محیط زیست شهرداری آبادان با مشکل مالی مواجه شده و امیدواریم این قانون با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاح شود تا شهرداری‌ها با کسر بودجه مواجه نشوند.

وی افزود: با توجه به مشکلات مالی شهرداری آبادان فعلا توانایی پرداخت معوقات سال گذشته را نداریم.

نوشتن دیدگاه