۶۸ درصد از شبکه فاضلاب آبادان لایروبی شد

معاون عمرانی فرماندار آبادان گفت: به منظور رفع گرفتگی شبکه فاضلاب شهری این شهر تاکنون ۶۸ درصد از شبکه فاضلاب آبادان لایروبی شد.

محمد طاهری روز سه‌شنبه در نشست کارگروه فاضلاب آبادان اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل گرما شبکه فاضلاب آبادان دچار بحران شده و در اکثر نقاط شهر با گرفتگی فاضلاب مواجه است.

وی با اشاره به شناسایی نقاط بحرانی دچار گرفتگی شبکه فاضلاب شهری آبادان افزود: گرفتگی‌ فاضلاب چه آنهایی که در فهرست وظایف شهرداری و چه آنهایی که وظایف اداره آبفاست باید ظرف یک هفته برطرف ‌شود.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان با اشاره به آهک پاشی و لایروبی ۶۸ درصد از فاضلاب‌های شهری این شهر با نظارت شبکه بهداشت گفت: مشکل کلرزنی نیز با همکاری منطقه آزاد اروند بزودی برطرف می‌شود.

طاهری تصریح کرد: اکنون آبادان با معضل سرریز شدن فاضلاب مواجه است که امیدواریم سازمان منطقه آزاد اروند با اختصاص بودجه و یا در اختیار گذاشتن لوازم برای رفع این معضل اقدام کند.

 

مدیر آبفای آبادان نیز در این نشست گفت: در ۲ هفته گذشته با مساعدت مدیر عامل شرکت آبفای استان، سه دستگاه جنتکس غیر فعال در آبادان وارد کار شده‌اند که در این مدت یک هزار و ۵۱ مورد گرفتگی فاضلاب شهری برطرف شده است.

مصطفی مهرانفر با بیان اینکه چهارمین جنتکس غیرفعال نیز در آینده نزدیک در آبادان وارد مدار می‌شود گفت: هنوز ۳۱۰ نقطه گرفتگی فاضلاب در سطح شهر وجود دارد که تا هفته آینده نیز این تعداد کاهش خواهد یافت.

مدیر آبفا منطقه آبادان با بیان اینکه آبادان دارای یکهزار و ۱۴۰ کیلومتر شبکه گذاری فاضلاب است گفت: ۴۸۰ کیلومتر از این شبکه فاضلاب نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.

وی عمده مشکلات شبکه فاضلاب آبادان را مربوط به ۴۸۰ کیلومتر باقی طرح بازسازی شبکه فاضلاب شهری بیان کرد و گفت: مشکلات موجود در بحث فاضلاب آبادان قابل رفع است و در این خصوص برنامه ریزی لازم انجام شده است.

مهرانفر تصریح کرد: شبکه فاضلاب شهری آبادان دارای مشکلات زیادی است که در چند ماه گذشته با امکانات محدود تلاش‌های زیادی برای رفع گرفتگی و اصلاح آن شد.

کل شبکه فاضلاب آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۱۴۵ کیلومتر شبکه شرکتی و ۱۴۵ کیلومتر شبکه شهری بود که از سال ۷۰ تا ۹۲ با اجرای پروژه های فاضلاب ۴۳۳ کیلومتر به شبکه فاضلاب آبادان اضافه شد.

نوشتن دیدگاه