تحویل جسد بیمار کرونایی در آبادان به شرط پرداخت هزینه درمان صحت ندارد

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان در واکنش به فیلم منتشر شده در فضای مجازی از سوی همسر یک بیمار فوت شده کرونایی اعلام کرد: تحویل جسد فرد جان باخته از کرونا در قبال پرداخت هزینه درمان در بیمارستان طالقانی آبادان صحت ندارد.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام کرد: بر اساس دستورالعمل پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ صادره از سوی وزارت بهداشت و درمان، بیمار مذکور در بدو ورود به بیمارستان در واحد پذیرش تشکیل پرونده بستری داده و در همان زمان به همراه بیمار اطلاع داده می‌شود که بیمه پوشش دهنده بیمار فاقد قرارداد با بیمارستان می باشد و برای جلوگیری از محاسبه هزینه به صورت آزاد می بایستی پیگیر موضوع از سوی بیمه متبوع باشد که این مسئله از سوی همراه بیمار نادیده گرفته شد.

در ادامه توضیح دانشکده علوم پزشکی آبادان آمده است: بیمار مذکور در تاریخ ۳۱ اردیبهشت امسال در بیمارستان طالقانی پذیرش شد و به مدت ۶ روز در بخش داخلی زنان و پس از آن به مدت ۱۱ روز در اتاق ایزوله بخش آی سی‌یو بستری شده و تمامی خدمات مشاوره پزشکی و اقدامات درمانی اعم از عفونی، داخلی، قلب و بیهوشی از سوی پزشکان متخصص دریافت کرده است ضمن اینکه داروهای مورد نیاز بیمار نیز تجویز و استفاده شده است.

بر اساس توضیح دانشکده علوم پزشکی آبادان بالا بودن رقم صورتحساب بیمار به علت محاسبه خدمات درمانی به صورت آزاد بوده است. این هزینه‌ها بر اساس تعرفه ارزش گذاری مبتنی بر خدمات و مراقبت‌های درمانی وزارت بهداشت و درمان بوده و هیچگونه هزینه مازاد و اضافی از بیمار اخذ نشده است.

 

در ادامه توضییح دانشکده علوم پزشکی آبادان آمده است:در زمان اخذ رسید صندوق با توجه به بالا بودن مبلغ، هزینه ای از همراه بیمار فوت شده کرونایی دریافت نشده است و صرفا برای ترخیص جسد یک جلد سند ملکی به عنوان ضمانت به واحد ترخیص تحویل شده است.

بر اساس اعلام این روابط عمومی بیمار مذکور ۱۶خردادماه فوت کرده و در ساعت پنج دقیقه بامداد مورخ ۱۷ خرداد جسد وی به سردخانه بیمارستان منتقل شده و در همان روز امور اداری پرونده بستری تکمیل و برای ترخیص به واحد درآمد ارسال شده است.

در ادامه آمده است: علت تاخیر در تحویل جسد به دلیل تعلل خانواده بیمار فوت شده برای ارائه ضمانت نامه و یا پرداخت هزینه بوده است و جسد ۲ روز بعد در مورخ ۱۹ خرداد از سردخانه بیمارستان به محل آرامستان امام رضا (ع) منتقل شده است.

در توضیح روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان آمده است: در سازمان‌های درمانگر دولتی، ترخیص بیمار یا متوفی از بیمارستان صرفا پس از تسویه حساب کامل صورت می پذیرد اما این بیمارستان به منظور همکاری با خانواده متوفی هیچگونه وجهی از این خانواده داغدار دریافت نکرده است و برای همکاری مضاعف فرم صورتحساب بیمار به لحاظ رعایت سیستم ارجاع، به اداره بیمه متبوع تحویل شده است.

بنا به اعلام روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان ،مدیریت بیمارستان طالقانی آبادان در فیلم منتشر شده در فضای مجاز مورد اتهام قرار گرفته است در حالیکه هیچ گونه تخلف مالی در خصوص فرآیند پذیرش، درمان و تحویل جسد بیمار فوت شده صورت نگرفته است و این بیمارستان با توجه به تهمت و افترای نسبت داده شده و همچنین نادیده گرفتن تلاش تیم درمانی برای بیمار دادخواست اعاده حیثیت به دادستانی ارایه خواهد کرد.

روابط عمومی این دانشکده همچنین تاکید کرد با توجه به اینکه دانشکده علوم پزشکی آبادان و به تبع آن بیمارستان های تابعه کاملا دولتی می باشند و تمام قوانین دولتی بر آنها حاکم است لذا محاسبه تمام هزینه های صادره در صورتحساب بیماران بر اساس تعرفه های دولتی خواهد بود.

بنا به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا عصر روز یکشنبه ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.

نوشتن دیدگاه