واکنش روابط عمومی استانداری خوزستان به نطق نماینده مردم آبادان

روابط عمومی استانداری خوزستان به نطق نماینده آبادان در مجلس واکنش نشان داد. روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان در اطلاعیه‌ای به نطق نماینده آبادان در مجلس واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده است: تریبون مجلس شورای اسلامی فرصت و بستری قانونی و مغتنم برای پیگیری مطالبات بحق مردم شریف خوزستان است و انتظار مردم از نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیری مطالبات بر زمین مانده خوزستان و حل مشکلات و رفع موانع توسعه استان است.

خوشبختانه قاطبه نمایندگان محترم با لحاظ کردن مطالبات به حق مردم با حفظ حریم و احترام و تعامل با مسئولان سایر قوا، از تریبون مجلس شورای اسلامی برای طرح موضوعات مختلف ملی و استانی و پیگیری آنها استفاده می کنند.

متاسفانه در نطق یکی نمایندگان محترم یک رویه احساسی و هیجانی شاهد بودیم که برداشت عمومی این بود که این نطق ریشه در موارد و خواسته های شخصی دارد، ضمنا هیچ کس مخالف انتقاد و نقد نیست و در گذشته هم همین رویه بوده و نمایندگان محترم با تعامل و همراهی استاندار محترم خوزستان پیگیر مشکلات استان بودند.

تنوع قومی و همزیستی مسالمت آمیز اقوام مختلف خوزستانی در طول سالهای اخیر نمونه و الگویی درخشان در کشور بوده است و اقوام خوزستانی به عنوان یک فرصت تاریخی در برهه های مختلف تاریخی از قبیل جهاد عشایر عرب خوزستان علیه استعمار انگلیس، قیام عشایر بختیاری در مقابل استبداد و مشارکت در انقلاب مشروطه ، مشارکت اقوام خوزستانی در پیرورزی شکوهمند انقلاب اسلامی و حضور آگاهانه و حماسی مردم خوزستان در دفاع مقدس و ... بروز و نمود داشته است و تاکنون با رشادت و دلاوری با اهدای خون و جان خود اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان به دست دشمنان و بدخواهان مردم ایران بیفتد و همه باید در مقابل اقوام مختلف استان خوزستان سر تعظیم فرود آوریم.

رویه غلام رضا شریعتی استاندار خوزستان هم نگاه علی السویه و عادلانه به اقوام و مسائل و مشکلات ایشان می باشد و در طول مدت تصدی خود اقدامات بی سابقه ای را در زمینه خدمات رسانی به مردم خوزستان انجام داده است.

پروژه های عظیم آبرسانی به آبادان، خرمشهر، شادگان ، دشت آزادگان افتتاح آبرسانی غیزانیه ، ساخت بیش از چهار هزار کلاس درس در مناطق مختلف استان ، خدمات رسانی در سیل بزرگ خوزستان و جبران خسارات ناشی از سیل ، بازسازی و مرمت منازل سیل زدگان، اعطای مجوز کشت تابستانه برای بازگشت امید و نشاط به مردم مناطق مختلف استان و .... بخشی از خدمات انجام شده توسط مدیریت استان است.

همگان باید مراقب باشیم که با طرح مسائل خلاف واقع و کذب به سرمایه اجتماعی که اقوام و تنوع آنها در خوزستان برای کشور ایجاد کرده است ،خدشه وارد شود.

برخی از کلمات بکار رفته در این نطق قبلا از زبان جریانات دیگری هم شنیده شده بود که هدف آنها از بین بردن وحدت و همدلی مردم خوزستان در سیل بزرگ خوزستان بود که لازم است در استفاده از کلمات و بار معنایی آنها دقت بیشتری به خرج داده شود.

دیدگاه‌ها  

0 #1 sayed jaberi 1399-04-05 12:19
با سلام
آقایان حالا وقت کشمکش نیست باید روی دشمن تمرکز کرد که همه چیز را در این مرزوبوم نشانه گرفته دعوایتان باشد برای یک وقتی دیگر

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند