عمليات 600 متر لوله گذاری خط انتقال آبرسانی به روستاهای تنگه آبادان آغاز شد

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبادان گفت: به منظور تکمیل 4 کیلومتر لوله گذاری خط انتقال آبرسانی به روستاهای تنگه (1، 2، 3) عملیات 600 متر باقی مانده آغاز شد.

ایوب بچاری با اشاره به عمر بالای 30 سال لوله های خط انتقال آبرسانی که به سبب سایر پائین و البته از نوع آزبست بودنشان مشکلاتی را در امر آبرسانی به وجود آورده، اظهار کرد: طول خط انتقال آبرسانی به روستاهای یاد شده از ایستگاه تقویت فشار 13 کیلومتر است که در فاز نخست آن عملیات اجرایی 4 کیلومتر خط لوله پلی اتیلن با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شرکت آبفار آغاز و 3.5 کیلومتر آن به اتمام رسید.

وی افزود: پس از بازدید استاندار، نماینده مجلس و مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان از خط مربوطه به جهت تکمیل 4 کیلومتر خط لوله یاد شده، 600 متر لوله مورد نیاز از سوی شرکت آب و فاضلاب خوزستان تامین و جهت اجرا در اختیار ما قرار داده شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبادان با اشاره به آغاز عملیات 600 متر لوله گذاری خط انتقال آبرسانی به روستاهای تنگه 3 جهت تکمیل 4 کیلومتر خط مذکور تصریح کرد: پیش بینی می شود ظرف 2 هفته خط انتقال آبرسانی وارد مدار شود به گفته ی بچاری برای تعویض کامل خط انتقال آبرسانی، اصلاح و بازسازی ایستگاه تقویت فشار ابوشانگ (شامل خط انتقال آبرسانی، مخزن، پمپاژ و افزایش دبی) 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

جمعیتی بالغ بر 6 هزار نفر در روستاهای تنگه 1، 2 و 3 زندگی می کنند که آب مورد نیاز آنان از ایستگاه تقویت فشار ابوشانگ تامین می شود.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند