سرمربی نفت آبادان: پول آب‌معدنی نداریم

سرمربی نفت آبادان گفت: نمی‌دانم چرا دولت به تیم‌های نفتی کمک نمی‌کند اما تیمی مثل فولاد خوزستان در تهران اردو می‌زند و هزینه‌اش یک میلیارد تومان می‌شود.

بهنام سراج سرمربی نفت آبادان در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: نمی‌دانم تیم‌های نفتی را چرا دولت کمک نمی‌کند و تیم‌های نفتی مظلوم واقع شده است. مگر تیم‌های فولاد، سپاهان و پیکان و سایپا از طریق دولت تغذیه نمی‌شوند اما چرا تیم‌های نفتی پول پرداخت یک آب معدنی را ندارند. اگر قرار است این شرایط باشد چرا پروانه باشگاهی را نمی‌فروشند. اگر قرار است دولت کمک کند به همه تیم‌ها کمک کند.

بهنام سراج افزود: وقتی ما هزینه یک اردوی ۱۰۰ میلیونی را نداریم، بدانید کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. تیم فولاد برای ۱۲ روز اردو در تهران یک میلیارد تومان هزینه کرده است و آیا با این شرایط تیم فولاد نباید از صنعت نفت ۳ بر صفر پیش باشد.

سرمربی نفت آبادان عنوان کرد: اگر قرار است دولت کمک کند، تیم‌های مختلف زیرنظر دولت هستند، ۹۰ درصد بودجه کشور از وزارت نفت تامین می‌شود، آیا از این بودجه چقدر به فوتبال اختصاص می‌یابد؟ آیا حدود ۶۰ میلیارد تومان برای وزارت نفت مبلغی است.

 

بهنام سراج در پاسخ به این سوال که زنگنه وزیر نفت اعلام کرده بود که وزارت نفت بنا ندارد که در ورزش حرفه‌ای تیم‌داری کند؟ آیا در آن زمان مدیران تیم‌های نفتی نباید پیگیری می‌کردند و در این باره صحبت می‌کردند، گفت: قطعا این صحبت‌ها شده است. اما آیا تیم نفت مسجد سلیمان که اولین چاه نفت در آن کشف شده، حق ندارد تیم داشته باشد. آیا تیم نفت آبادان که اولین پالایشگاه خاورمیانه در آن تاسیس می‌شود حق ندارد تیم داشته باشد یا پارس جنوبی که روی منابع عظیم گازی قرار دارد حق ندارد تیم داشته باشد. واقعا ظلم است که برای اردوی ۱۰۰ میلیونی مشکل داشته باشیم و تیم‌های دیگر در شهرهای دیگر اردو بزنند.

وی عنوان کرد: آیا این درست است که به ما بگویند که به دلیل اینکه کرونا دارید در آبادان تمرین کنید و در جای خوش آب و هوا و شهر دیگر مسابقه دهید و از تیم‌های دیگر میزبانی کنید. ما که البته این موضوع را قبول نمی کنیم و فقط در ورزشگاه تختی آبادان از تیم‌ها میزبانی می‌کنیم.

بهنام سراج در پاسخ به این سوال که صنعت نفت تیم هفتم جدول است و با تیم دوم لیگ سپاهان بازی دارد و صنعت نفت شانس کسب سهمیه دارد، آیا مایل به ادامه لیگ هستید، عنوان کرد: اتفاقی برای صنعت نفت افتاده که در سال‌های گذشته این گونه نبوده است. ادامه ندادن لیگ، خودکشی است. تیم ما بیشترین گرفتاری را از کرونا داشت و تلاش می‌کنیم تمرینات را ادامه دهیم. به مسابقات می‌رویم و به دنبال کسب بهترین نتایج هستیم. قطعا به دنبال این هستیم تا بهترین نتیجه را برای استان خوزستان کسب کنیم. کار سختی داریم، نیم فصل دوم در لیگ برتر بسیار سخت است و شناخت تیم‌ها بیشتر می‌شود. امیدواریم سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم و باعث شادمانی هواداران‌مان شویم.

 

سرمربی صنعت نفت ادامه داد: اگر قرار باشد که ما از تیم‌های دیگر میزبانی نکنیم، من از لیگ کنار می‌روم. به عنوان نفر اول تیم فقط میزبانی را در شهر آبادان می‌پذیرم. برای مهیا کردن شرایط مسابقات باید همه چیز برای تیم‌ها مساوی باشد. روزی که میزبان هستیم، در شهر خودمان بازی کنیم و میهمان هم باشیم، به شهرهای دیگر می‌رویم.

بهنام سراج عنوان کرد: هواداران ما در ورزشگاه نیستند اما روی پشت بام‌ها خواهند بود. لذت این است که تماشاگران بر روی سکوها باشند و حالا که هواداران را نداریم لااقل ورزشگاه اختصاصی خود را داشته باشیم.

بهنام سراج درباره دریافتی بازیکنان صنعت نفت هم عنوان کرد: پرداختی قبل از عید ۲۰ درصد بوده است و کمکی بوده که وزارت نفت به ورزش استان کرده است و کل دریافتی ما از اول فصل تاکنون به ۵۰ درصد رسیده است.

سرمربی صنعت نفت خاطرنشان کرد: ما ناراحت نیستیم که دولت به برخی تیم‌هاکمک می‌کند، اما ما درخواست داریم به تیم‌های نفتی هم کمک شود.

بهنام سراج درباره اینکه آیا فدراسیون شما را تحت فشار قرارداده که باشگاه صنعت نفت شکایت را از اسکوچیچ پس بگیرد، گفت: من در جایگاهی نیستم در این‌باره پاسخ بدهم. تا آن جا که می‌دانم مدیریت باشگاه و رئیس هیات مدیره باشگاه، به دنبال احقاق حق صنعت نفت هستند. چون این مبلغ از جایی پرداخت شده که بسیار سخت بوده است. ایشان ۱۰۰ هزار دلار از صنعت نفت برای نیم فصل دریافت کرده است و تیم را رها کرده است. ایشان در تیم ملی دستمزد می‌گیرد. شاید به خاطر شرایط آبادان قلبشان درد گرفته است اما ما برای آبادان قلب‌مان را می‌دهیم.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند