پلمپ ۸ نانوایی به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در آبادان

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان گفت: در سه هفته اخیر بیش از ۲۸۰ بازرسی در آبادان صورت گرفت و هشت نانوایی به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی در این شهرستان پلمپ شدند.

نجمه سید آقامیری در خصوص دومین مرحله از بازدیدهای بهداشتی ویژه نانوایان در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی، اظهار کرد: تیم بهداشت محیط مرکز شهرستان آبادان علاوه بر فعالیت‌های مرتبط با پیگیری موارد مبتلا به ویروس کرونا و آموزش‌های وسیع در حال اجرا، در برنامه‌های بازرسی مرحله دوم پیگیری وضعیت نانوایان شهرستان آبادان بیش از ۲۸۰ بازرسی را در سه هفته اخیر به صورت روزانه، همه روزه و بدون تعطیلی، با رویکرد اعمال مقررات بهداشتی انجام داد.

وی افزود: پس از تحویل ۷۳ اخطاریه بهداشتی در خصوص رفع نواقص موجود به این گروه حساس، ۸ باب نانوایی در شهرستان آبادان به علت رعایت نکردن پروتکل‌های ابلاغی پلمپ شدند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان با اعلام اینکه در سه هفته اخیر بیش از ۲۰۰ اخطاریه صادر و در مجموع ۱۹ واحد صنفی پلمپ شده است، ادامه داد: رویکرد ما آموزش و تلاش برای تغییر سبک زندگی بوده و پلمپ فقط در موارد حاد و بسیار ضروری انجام می‌شود.

وی همچنین از همه همشهریان آبادانی درخواست کرد ضمن ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir و با حضور نداشتن در اجتماعات و خارج شدن فقط در موارد ضروری، مجموعه بهداشتی شهرستان آبادان را در مهار بیماری ویروس کرونا یاری کنند و تخلفات بهداشتی را به شماره تلفن ۱۹۰ اطلاع دهند.

نوشتن دیدگاه