اضافه شدن بخش مراقبت‌های ویژه جدید به بیمارستان طالقانی آبادان

معاون درمان وزارت بهداشت از اضافه شدن بخش مراقبت‌های ویژه جدید به بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان خبر داد.

دکتر قاسم جان بابایی عصر امروز در بازدید از بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان اظهار کرد: امروز بازدیدی را از دانشکده علوم پزشکی آبادان داشتیم، مدیریت خوبی انجام شده است و یکی از بیمارستان‌ها را کامل در خدمت بیماران کرونایی قرار دادند، هم اورژانس بسیار آماده بود و هم بخش‌های بستری شرایط را برای درمان بیماران مهیا کردند.

وی افزود: پرستاران و پزشکان چه در بخش از اورژانس و چه سایر بخش‌ها فعالیت‌های خوبی دارند، پروتکل‌های درمانی در این بیمارستان قابل قبول بود و در بخش مراقبت‌های ویژه نیز شرایط قابل قبول به نظر می‌رسید.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران، بخش مراقبتهای ویژه در بیمارستان طالقانی افزایش یافت که این افزایش لازم بود و با هماهنگی رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان و وزارت بهداشت به زودی یک بخش مراقبت ویژه جدید نیز در این بیمارستان راه‌اندازی می‌شود تا در شرایط لازم به عنوان بخش پشتیبان به ظرفیت این مجموعه اضافه شود.

وی با بیان اینکه تقریباً تمام کسانی که نیاز به بستری داشتند در دانشکده علوم پزشکی آبادان بستری شده‌اند، گفت: در عین حال کسانی که بستری نشده و نیاز به بیمارستان در آنها وجود نداشت نیز از طریق بهداشت پیگیری و رصد می‌شوند.

 

جان بابایی بیان کرد: در مجموع کادر درمانی در حال تلاش و زحمت هستند اما واقعیت این است که نمی‌شود شرایط روبه کاهش را در خوزستان پیش‌بینی کرد، در چند روز اخیر مراسم عید فطر و شلوغی بازار را داشتیم و انتظار داریم که مریض‌های بستری و سرپایی بیشتری با توجه به این اتفاق را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: مشکل کرونا را باید در بیرون از بیمارستان دنبال کنیم و رفتار مردم باید معتدل‌تر شود و مراعات کنند و افراد علامت‌دار در خانه و قرنطینه بماند. افراد سن بالا به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند و همچنین افرادی که مبتلا به فشارخون، دیابت و چاقی هستند نیز این موضوع را به صورت جدی رعایت کنند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: هر مداخله‌ای که در اجتماع اتفاق می‌افتد برای قضاوت در مورد آن ۲ هفته زمان نیاز است. چون حجم کار زیاد است ممکن است خستگی در پرسنل زیاد بشود، خوشبختانه در حال حاضر انگیزه نیروها بالا است.

وی اضافه کرد: اگر تعداد بیماران بیشتر شود این موضوع مازاد توان پرسنل است و شرایط سخت‌تر می‌شود و در این شرایط مجبور می‌شویم که بیمارستان‌های دیگر را نیز زیر بار کرونا ببریم که این به هیچ عنوان خوب نیست و خواهش می‌کنیم مردم را رعایت کنند تا در خوزستان نیز با این مراعات همانند برخی استان‌های دیگر شاهد کاهش آمار بیماران باشیم.

جان بابایی عنوان کرد: مصوبه‌ای را در ستاد ملی و کرونا داشتیم تا با کمک این مصوبه بتوانیم افراد شرکتی یا طرحی را برای استخدام در اولویت قرار دهیم ولی همین موضوع نیز روالی را دارد و تنها در حیطه وزارت بهداشت نیست البته بقیه ارگان‌های مرتبط نیز در این خصوص همکاری لازم را دارند.

نوشتن دیدگاه