کنگره ملی تروما و طب رزم در آبادان به تعویق افتاد

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: نهمین کنگره ملی تروما و طب رزم که قرار بود هشتم اسفند در بیمارستان صحرایی فاطمه الزهرا (س) چوئبده آبادان برگزار شود به دلیل شیوع کرونا ویروس در برخی از مناطق کشور به تعویق افتاد.

شکراله سلمان‌زاده اظهار داشت: کنگره ملی تروما و طب رزم و هفتمین آیین اعطای جایزه ملی شهید رهنمون قرار بود با حضور جراحان و متخصصان و مدیران حوزه سلامت و طب رزم برای انتقال تجارب دوران دفاع مقدس در این حوزه به نسل جدید و دانشجویان رشته‌های پزشکی برگزار شود.

بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه زهرا (س) در طول هشت سال دفاع مقدس هشت بار تخریب شد و هر بار بازسازی شد و در مدار خدمت به رزمندگان اسلام قرار گرفت.

این منطقه محل شهادت ۱۸۰ شهید بزرگوار دفاع مقدس است. دکترمحمدعلی رهنمون در دوران دفاع مقدس مسئول بیمارستان صحرایی «خاتم الانبیاء (ص)» بود ‏که ششم اسفند ماه ۱۳۶۲ در حال اقامه نماز بر اثر بمباران هوایی دشمن به شهادت رسید.

هشتمین کنگره علمی طب رزم و ششمین آیین اهدای جایزه ملی شهید دکتر محمدعلی رهنمون ، نهم و دهم اسفندماه سال گذشته در اردوگاه سردار شهید مهدی باکری خرمشهر و بیمارستان صحرایی علی بن ابیطالب (ع) آبادان برگزار شد.

نوشتن دیدگاه