اتوبوس‌های آبادان به منظور پیشگیری از کروناویروس ضدعفونی شدند

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری آبادان گفت: در راستای پیشگیری از ابتلای همشهریان به ویروس کرونا شست و شو و ضدعفونی ناوگان اتوبوسرانی درون شهری انجام شد.

حمزه بغلانی دوشنبه اظهار داشت: با توجه به هشدارهای پزشکان مبنی بر احتمال آلوده بودن میله‌ها و صندلی اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های خط‌ واحد ،در راستای رفع نگرانی و پیشگیری از ابتلای احتمالی شهروندان، این سازمان با خرید تجهیزات لازم ضدعفونی و شست و شوی کامل داخل اتوبوس‌های فعال درون شهری را انجام داد.

وی با بیان اینکه ۸۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس درون شهری وظیفه جابجایی قشر زیادی از شهروندان را در آبادان برعهده دارند، افزود: این تمهیدات و اقدام پیشگیرانه ضمن ارتقای ضریب ایمنی سلامت، شهروندان می‌توانند با خاطری آسوده از خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

بغلانی گفت: ضد عفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی آبادان به صورت هر هفته یک بار انجام و تمام میله‌ها و شیشه‌های ناوگان شهری آبادان، ضدعفونی خواهند شد و این اقدام تا اعلام وزارت بهداشت در خصوص کنترل این ویروس تداوم خواهد داشت.

وی همچنین از نظافت و نظارت بر ایستگاه‌های خط واحد در سطح شهر آبادان خبر داد و از شهروندان خواست نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

روزانه ۱۰ هزار مسافر بوسیله ۵۰ دستگاه اتوبوس و ۳۰دستگاه مینی‌بوس در مسیرهای مختلف شهری در آبادان جابجا می‌شوند.

مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی سراسر خوزستان به منظور حفظ نکات ایمنی و بهداشتی و به درخواست مردم و رفع نگرانی بهداشتی آنها، تا پایان هفته جاری تعطیل شدند.

ویروس کرونا از دی ماه گذشته تا کنون بیش از ۲ هزار قربانی گرفته است.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و تاکنون ۷۵ هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده و جان ۲ هزار و ۲۳۳ نفر را گرفته است.

دیدگاه‌ها  

+2 #1 کنار سیکلین آبادان 1398-12-06 21:48
سلام حتما باید خبری بشه تا اتوبوس ها شستشو ضدعفونی بشوند ایقدر وضع داخل ظاهر اتوبوسها داغونه ادم یاد. زمان های جنگ می ندازه جدا .اگه مسولی هست یکاری بکنه ممنون برای خدا

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند