طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال ۳۵ درصد در آبادان پیشرفت کرد

رئیس مرکز بهداشت آبادان گفت: با گذشت بیش از دو هفته از آغاز طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال IPV در شهرستان آبادان بیش از ۳۵ درصد جمعیت واکسینه شدند.

جعفر ربیحاوی اظهار کرد: طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال IPV به منظور تکمیل پوشش ایمنی در قبال فلج اطفال به عنوان گام نهایی ریشه‌کنی این بیماری از ۵ بهمن‌ماه سال جاری تا پایان سال هم‌زمان با تمام نقاط کشور در شهرستان آبادان برای جمعیت هدف متولدان ۹۵ فروردین تا اردیبهشت‌ماه ۹۷ در مراکز خدمات جامع سلامت شهری، روستایی، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت در حال اجرا است.

وی افزود: تاکنون بیش از چهار هزار و ۹۰۰ نفر از جمعیت هدف ۱۳ هزار و ۵۵۰ نفری شهرستان با حضور در مراکز جامع سلامت شهری و روستایی واکسن مذکور را دریافت کردند.

رئیس مرکز بهداشت آبادان ضمن اعلام درصد واکسینه شدن در روستاهای تحت پوشش مراکز روستایی منیوحی، ابوشانک بهمن‌شیر، ابوشانک نصار و کوت شنوف از همکاری بسیار مطلوب ساکنین این مناطق قدردانی کرد و اظهار داشت: پیشرفت این طرح در مناطق روستایی ۹۰ درصد و بالاتر از مناطق شهری است.

وی بیان کرد: از خانوارهای دارای فرزند واجد شرایط خواهشمندم که برای دریافت واکسن فلج اطفال به مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه