خلق ۲۰ مجسمه حاصل کار هنرمندان در نخستین سمپوزیوم ملی منطقه آزاد اروند

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند از خلق 20 مجسمه به عنوان حاصل کار هنرمندان شرکت کننده در نخستین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی منطقه آزاد اروند، نام برد.

موعود شمخانی در آئین اختتامیه نخستین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی منطقه آزاد اروند که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب و قدردانی از مشارکت هنرمندان در این سمپوزیوم اظهار کرد: اواخر بهار امسال بود که تفاهمنامه ای با یکی از شهرداری ها منعقد کردیم که بر مبنای آن می بایست برخی از میادین آن بازسازی، اصلاح و المان هایی در آنها نصب می شد.

وی با بیان اینکه روش اجرای این تفاهمنامه با دستگاه اجرایی مربوطه است و ما تنها به عنوان ناظر و تامین کننده اعتبار مورد نیاز آن هستیم، افزود: شهردار مربوطه معتقد بود که باید این کار به مناقصه گذاشته شود، المان ها خریداری و طبق طرح ارائه شده آنها این المان ها ساخته شود، و در نهایت پس از بحث و گفتگوهای فراوان، بر سر ساخت مجسمه در قالب سمپوزیوم به توافق رسیدیم.

 

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: برای این منظور از هنرمندان ملی برای این سمپوزیوم دعوت شد و آنان نیز آثار خود را در زمینه دفاع مقدس، صنعت نفت، نخل و همزیستی اقوام به انجام رساندند.

شمخانی با بیان اینکه که آثار خلق شده از سطح انتظاراتمان فراتر بود، یادآور شد: در حال حاضر ۲۰ مجسمه خلق شده توسط هنرمندان مجسمه ساز به داشته های آبادان افزوده شده است.

موعود شمخانی در نهایت بزرگ ترین دستاورد این این رویداد را آشنایی با هنرمندان عرصه مجسمه سازی عنوان کرد. در ادامه برنامه از ۲۰ هنرمند برجسته شرکت کننده در این رویداد با اعطای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

 

آثار و اسامی هنرمندان شرکت کننده در اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی منطقه آزاد اروند عبارتند:

مهدی سیفی با اثر مرگ بر جنگ، یاسر حسینی، فرزانه اسعدی، حمزه حیدری فر بدون عنوان، محمد رضا ذبیح اله زاده با اثر مروارید و ماهی، هامون نظیری با اثر پرتره یک خانه، هدایت صحرایی با اثر ساز خیال، عنایت صحرایی راد با اثر یادمانی برای نخل های سوخته، فخرالدین کاکاوند با اثر پوتین، شایان شجره با اثر تشکیل، احمد سلیمانی با اثر خورشید اروند، داوودی غلامی با اثر معراج، احسان گرمسیری با اثر عروج، جلال عبدی با اثر خانه مهر، حمیدرضا صادق زاده با اثر مرغ باغ ملکوت، محمد مهدی وزیر پور با اثر پرواز، بهمن چگینی با اثر همراه شو، کامبیز هورسان با اثر راست قامتان، حسین ملایی فومنی با اثر همزیستی و فرزاد دشتی زاده با اثر مجنون.

نوشتن دیدگاه