طرح جامع آبادان بازنگری می‌شود

استاندار خوزستان گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مناطق حاشیه‌ای ، طرح تفضیلی و جامع آبادان مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

غلامرضا شریعتی جمعه شب در نشست بررسی مشکلات منطقه سلیج و روستای رمیله در فرمانداری آبادان اظهار داشت: کمیته‌ای از سوی راه‌وشهرسازی، دفتر فنی استانداری و منطقه آزاد اروند مقدمات تهیه و بررسی طرح تفضیلی و جامع آبادان را در دستور کار قرار می‌هند تا در اردیبهشت ماه سال آینده در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح و از نظر سیاسی اجتماعی قابل دفاع و به تصویب نهایی برسد.

وی افزود: روستای رمیله به عنوان آبادی در تقسیمات کشوری معرفی شده و در مجاورت آن و خارج از محدوده روستا اهالی بدون مجوز اقدام به سخت‌وساز کردند که مقرر شد این قسمت به محدوده روستایی اضافه شود.

شریعتی گفت: دستگاه‌های خدماتی نظیر برق، آب و گاز با مصوبه شورای تامین به اهالی این منطقه خدمات‌رسانی خواهند کرد.

وی از بخشداری مرکزی آبادان و دهیاری روستای رمیله خواست خدمت رسانی به اهالی این منطقه را در دستور کارقرار دهند و جمعیت جدید روستا نیز به سازمان امور مالیاتی اعلام تا اعتبار ارزش افزوده دهیاری و روستا براساس جمعیت جدید محاسبه و پرداخت شود.

روستای رمیله با ۳۰۰ خانواده و یک‌هزار نفر جمعیت در پنج کیلومتری آبادان قرار دارد.

 

بخشی از منطقه سلیج به محدوده شهر آبادان اضافه می‌شود

استاندار خوزستان وضعیت منطقه سلیج آبادان را اسفبار توصیف کرد و اظهار داشت: بخشی از سلیج با تصویب طرح جامع و تفضیلی در شورای علی شهرسازی و معماری به محدوده شهری آبادان اضافه می‌شود.

وی افزود: در این منطقه نیز تا تصویب طرح جامع و تفضیلی آبادان با نظر شورای تامین دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله آب، برق و گاز به اهالی خدمات ارائه دهند.

شریعتی افزود: شهرداری آبادان و راه‌وشهرسازی بهسازی راه‌های اصلی و آسفالت این منطقه را در دستور کار خود قرار دهند تا این منطقه از وضعیت کنونی خارج شود.

سلیچ غربی و شرقی یکی از مناطق ورودی شهر آبادان از سمت ماهشهر و اهواز است که حدود چهار هزار خانوار در آن سکونت دارند.

 

حذف موانع چهاربانده شدن مسیر اروندکنار به آبادان

استاندار خوزستان با اشاره به حوادث رانندگی در منطقه منیوحی از توابع بخش اروندکنار نیز گفت: چهار میلیارد ریال از سوی راه‌ و شهرسازی برای برداشتن موانع فیزیکی مسیر پرداخت خواهد شد تا مشکل چهار خطه کردن بخشی از این جاده برطرف شود.

دیدگاه‌ها  

0 #1 حسین نظری 1398-11-07 19:34
تیتر خبر و که خوندیم خوشحال شدیم گفتیم بازنگری طرح تفضیلی, حتما خیابانها و اتوبانهای غیر همسطح پلهای رو گذر و زیرگذر. لونا پارکهای پیشرفته. شهربازی بزرگ و مدرن. هتلهای ۵ ستاره. پاساژهای جدید. مدرنیته کردن جزایر مینو و ابلحسن
اخ جون میخان آبادان متحول کنن. همه جارو اباد کنن شطیط . ذولفقاری. رومیله . سلیچ. برو تا اروندکنار. اما بعد اصل خبر رو که خوندم صورتم کش اومد.
واقعا زشته. بازنگری طرح تفضلی اینه. ما که ارزوی متحول شدن منطقه رو به گور خواهیم برد. تا ببینن نسلهایه بعدی چی میشه.... اقا خجالت بکشید

نوشتن دیدگاه