کشف داروی غیرقابل مصرف در آبادان

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال دارو و لوازم بهداشتی غیرقابل مصرف با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی در آبادان جمع‌آوری و معدوم شد.

هدی مجیری شنبه اظهار داشت: در همین راستا ۵۰۰ کیلوگرم کالای سلامت‌محور از مراکز غیرمجاز عرضه‌ کالای قاچاق جمع ‎آوری و معدوم شد.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: تعداد کل لوازم آرایشی غیر قابل مصرف جمع آوری شده در آبادان پنج هزار و ۵۷۵ قلم و اقلام بهداشتی نیز ۷۹۵ قلم بودند که معدوم شدند.

وی همچنین از کشف و انهدام ۳۵۰ کیلوگرم انواع داروی غیر مجاز انرژی زا شامل داروی تقویت کننده میل جنسی، پودر گیاهی ترکیبی، داروی چاقی و لاغری و دیگر داروهای غیرمجاز درمانی از عطاری‌های سطح این شهرستان خبر داد.

 

کشف یکهزار و ۳۵۰ کیلوگرم موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در آبادان

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: یکهزار و ۳۵۰ کیلوگرم موادغذایی تاریخ مصرف گذشته از سوی کارشناسان بهداشت محیط این شهرستان کشف و با نظر مرجع قضایی معدوم شد.

جعفر ربیحاوی اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان آبادان در برنامه‌های جاری بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی موفق به کشف این مواد فاسد و غیرقابل مصرف انسانی و حیوانی شامل انواع روغن، دوغ، چیپس و پفک شدند.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت کنترل سریع شرایط بهداشتی در مراحل تولید و عرضه مواد غذایی و در راستای ارتقای سطح سلامت مصرف‌کنندگان، بازرسان سلامت محیط مرکز بهداشت آبادان با استفاده از تجهیزات قابل حمل کنترل مواد غذایی شامل دماسنج لیزری و نفوذی، دستگاه کنترل آلودگی سطوح، دستگاه تعیین سلامت روغن مصرفی، شوری سنج و ph متر، کار کنترل موادغذایی را انجام می دهند.

ربیحاوی اضافه کرد: سامانه ۱۹۰ به منظور دریافت شکایت و پیشنهادهای شهروندان به صورت ۲۴ ساعته فعال است و موارد مطرح‌شده در این سامانه ظرف مدت حداکثر ۷۲ ساعت از سوی کارشناسان بهداشت محیط پاسخ داده می‌شود.

نوشتن دیدگاه