مجتمع تجاری اروند مال بازگشایی شد

مجتمع تجاری اروند مال (کنزالمال) پس از ۲۰ روز از آتش‌سوزی فعالیت خود را از سر گرفت.

با هدف ساماندهی بازار تجاری اروند و حمایت از بازاریان، پس از حادثه آتش‌سوزی، کار بازسازی و جداسازی غرفه‌های آسیب‌دیده از غرفه‌های سالم آغاز شد و بخشی از بازار فعالیت خود را از سر گرفت.

مدیر پشتیبانی سازمان منطقه آزاد اروند در این رابطه گفت: شورای تامین در این هفته مصوب کرد که بازار اروند راه اندازی شود و این امر اجرایی شد این در حالیست که سازمان منطقه آزاد اروند در پی بازسازی قسمت سوخته بازار نیز هست.

مجتبی گنجی زاده از صرف اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال برای راه اندازی مجدد کنزالمال خبر داد.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده برای از سرگیری فعالیت این مجتمع تجاری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پست برق بازار در بخش سوخته قرار داشت و همین امر منجر به از کار افتادن سیستم اطفا حریق شد، احداث پست برق جدید یکی از کارهای مهم انجام شده بود.

وی افزود: برای احداث پست برق جدید در قسمت انتهایی مجتمع که بهترین محل است ساختمانی بتنی مطابق استاندارد احداث و تابلوهای فشار قوی و فشار ضعیف نصب شد.

 

مدیر پشتیبانی سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تعبیه کابل ها از روی سقف کاذب عاملی در توسعه آتش طی آتش سوزی بازار اروند بوده است، از رفع این مشکل خبر داد و گفت: در طراحی جدید کابل ها به صورت زیر زمینی و در پوشش پلی اتیلنی تعبیه شد.

گنجی زاده جداسازی قسمت سوخته، احیای دیوار حائل بازار به طول ۴۵ متر و ارتفاع ۸ متر که در روند خاموش سازی آتش تخریب شده بود و همچنین جداسازی بخش انبار از بازار سرپوشیده با دیوار بلوکی با هدف ممانعت از گسترش آتش در مواقع مشابه را از دیگر اقدامات انجام شده بر شمرد.

وی در ادامه بر خواسته سازمان منطقه آزاد اروند برای بازسازی قسمت سوخته مجتمع تجاری اروند تاکید کرد و گفت: روند و نحوه بازسازی طبق استانداردهای مدنظر متعاقبا اعلام می شود.

نوشتن دیدگاه