دفاتر تسهیل گری در محلات کم برخوردار آبادان راه‌اندازی می شود

معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده، دفاتر تسهیل گری در محلات کم برخوردار آبادان با هدف کمک به بازآفرینی شهری راه‌اندازی می شود.

محمد طاهری ضمن اشاره به جلسه ستاد بازآفرینی شهری آبادان که به منظور ارائه جزئیات راه‌اندازی نخستین دفتر تسهیل گری در یکی از محلات هدف شهر آبادان و بیان رسالت‌های ستاد بازآفرینی شهری و مسئولیت هر کدام از دستگاه‌های اجرایی در مساعدت به مشاور طرح در راستای تنظیم سند توسعه محلات هدف و کم برخوردار شهر آبادان و با حضور تمامی اعضا برگزار شد، افزود: بر همین مبنا و در نخستین گام قرار شد تا به منظور تهیه سند توسعه محله ذوالفقاری، مشاور طرح توسعه تسهیل گیری ظرف مدت هفته آینده فعالیت خود را در این محل آغاز کند.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت زندگی مردم در محلات کم برخوردار و بافت‌های فرسوده شهری هدف اصلی این بازآفرینی است، اظهار کرد: برای فرهنگ‌سازی این امر مهم و ارائه مشاوره به مردم و راهنمایی آنان، دفاتر تسهیل گری در محلات فرسوده مستقر خواهند شد که هدف دفاتر تسهیل‌گری، مشارکت هرچه بیشتر مردم در مدیریت شهر است.

وی تصریح کرد: به منظور تهیه سند توسعه محله، مقرر شد تا تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد نهایت همکاری را در ارائه اطلاعات دقیق و سالم با مشاور طرح تسهیل گری داشته باشند؛ ضمن اینکه سازمان منطقه آزاد اروند نیز بر اساس طرح پیش‌فرض ارائه شده توسط مشاور، نسبت به ارائه طرح تفضیلی ویژه محلات هدف آبادان با توجه به ویژگی خاص آن محلات از نظر گونه بندی اقدام کند.

 

معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان با تأکید بر لزوم تسریع در انعقاد قرارداد راه‌اندازی ۳ دفتر تسهیل گری دیگر در محلات هدف با توجه به توافقات انجام شده میان اداره کل راه و شهرسازی و سازمان منطقه آزاد اروند، یادآور شد: قرار شد تا شهرداری آبادان و بانک مسکن در راستای تشویق و راهنمایی متقاضیان بافت فرسوده برای دریافت تسهیلات ساخت و تعمیر با نرخ مشارکت ۹ درصد و سود تسهیلات ۱۸ درصد اقدام کنند.

طاهری با بیان اینکه در هنگام صدور پروانه از سوی شهرداری بسته‌های تخفیفی به متقاضیان ارائه می شود، گفت: در همین راستا از سوی فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی پیگیری‌های لازم برای کاهش نرخ سود تسهیلات از مراجع بالادستی انجام می شود.

وی افزود: همچنین به منظور تبیین رسالت‌های ستاد بازآفرینی شهری مصوب شد تا دوره‌های آموزشی مربوطه برای اعضای ستاد برگزار شود.

به گفته وی پیگیری تحویل قیر رایگان برای اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری، پیگیری وضعیت تأمین اعتبار و انتخاب پیمانکار پروژه‌های بازآفرینی شهری مصوب سال ۹۷ و پیگیری وضعیت پروژه‌های مصوب تاریخی و فرهنگی از دیگر مصوبات ستاد بازآفرینی شهری آبادان بود.

نوشتن دیدگاه