سومین جشنوار تئاتر استانی اروند به کار خود پایان داد

سومین جشنواره تئاتر استانی اروند با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس خرمشهر ،چهارشنبه شب به کار خود پایان داد.

چهارشنبه شب طی مراسمی هیات داوران سومین جشنواره تئاتر استانی اروند بدون قید اولویت ۲ نمایش، نامه هایی به دخترم سهراب از آبادان و شلب از خرمشهر را به عنوان آثار برگزیده برای معرفی به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کردند.

جایگاه نخست کارگردانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علی حیدری برای کارگردانی نمایش نامه هایی به دخترم سهراب رسید، حمید بقایی نیز برای نمایش شلب با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی دوم شد و جایگاه سومی کارگردانی با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به شبنم زیرک قشقایی برای نمایش چشم آبی سگ رسید و هیات داوران از ندا اعتمادی کیا برای نمایش نامه هایی که از مردگان می رسید با لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کردند.

هیات داوران در بخش نمایشنامه نویسی هیچ نمایشنامه ای را حائز کسب رتبه نخست ندانستند و علی حیدری و طیبه نیک آزاد نیز برای نوشتن نمایش نامه هایی به دخترم سهراب جایگاه دوم را به دست آوردند و لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند و جایگاه سوم به طور مشترک به عبدالرضا سواعدی برای نمایش یک اتفاق ساده و حسین ذوالفقاری برای نمایش شلب رسید.

 

در بخش بازیگری زن عنوان بازیگری اول زن نیز به الهام چاسبی برای اجرایش در نمایش چشم آبی سگ رسید، جایگاه دوم بازیگری زن نیز به طور مشترک به هاجر جان نژاد برای بازی در نمایش نامه هایی که از مردگان می رسید و طیبه نیک آزاد برای بازی در نمایش چشم آبی سگ رسید و آمنه پورحسینی برای نمایش لگاح، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عنوان نفر سوم معرفی شد.

در بخش بازیگری مرد امین مطورچی برای بازی در نمایش شلب اول شد و عبدالرضا سواعدی برای بازی در نمایش چشم آبی سگ جایگاه دومی را از آن خود کرد و جایگاه سومی بازیگری مرد به طور مشترک به مهدی گرنافی نژاد برای بازی در نمایش یک اتفاق ساده و علی عباسیه برای بازی در نمایش مرگ معکوس رسید، هیات داوران از سهراب منصوری نیز برای بازی در نمایش چشم آبی سگ با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی کردند.

در بخش اول این آیین از هشت گروه راه یافته به بخش اجرای صحنه ای شامل بوی خاکستر، لگاح ، یک اتفاق ساده، نامه هایی که از مردگان می رسید، نامه هایی به دخترم سهراب، شلب، مرگ معکوس و چشم آبی سگ، و همچنین تلاشهای عبدالرضا ثامری، مرتضی شاه کرم و مهرداد بهراد به عنوان هیات داوران سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند قدردانی شد.

در بخش تقدیر ویژه هیات داوران ضمن اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به عبدالله حلیات به سبب استمرار حضور و تاثیرگذاری بر جریان تئاتر منطقه از ۲ بازیگر کودک و نوجوان محمد مهدی درویشی نمایش بوی خاکستر و الهه مزرعه نمایش لگاح و بازیگر نوجوان ایلیا بعنونی نژاد برای نقش آفرینی در نمایش نامه هایی به دخترم سهراب با اهدای لوح تقدیر قدردانی کردند.

 

در بخش موسیقی هیات داوران با قدردانی و اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به گروه موسیقی نمایش لگاح، هیچ اثر موسیقی را حائز کسب رتبه ندانستند. در بخش طراحی نور هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به امین خالدی نورپرداز نمایش نامه هایی که از مردگان می رسید، قدردانی کرد اما سعید فیوضی نورپرداز نمایش نامه هایی به دخترم سهراب با دریافت دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس جشنواره از سوی هیئت داوران به عنوان نفر برگزیده این بخش معرفی شد.

در بخش طراحی و انتخاب لباس هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به شبنم زیرک قشقایی برای نمایش چشم آبی سگ و مریم مردانی طراح لباس نمایش شلب با دریافت دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به عنوان برگزیده این بخش معرفی شد.

در بخش طراحی صحنه نیز هیات داوران حسین ذوالفقاری و حمید بقایی برای نمایش شلب و اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا کرد و علی حیدری طراح صحنه نمایش نامه هایی به دخترم سهراب را با اهدای دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به عنوان برگزیده این بخش معرفی کرد.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند