مشکل مالی صنعت نفت، دغدغه هواداران این تیم فوتبال

شرایط نامناسب تیم صنعت نفت آبادان و تحریم برنامه تمرین از سوی بازیکنان به دغدغه این روزهای هواداران این تیم فوتبال پرطرفدار تبدیل شده است.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که یکی از محبوب‌ترین تیم‌های شهرستانی ایران به شمار می رود و هواداران خود را در سایر شهرهای کشور و حتی خارج از کشور دارد این روزها با چالش جدی مشکل مالی مواجه شده است ، چالشی که نفس بازیکنان این تیم را بریده و هواداران آنرا بسیار نگران کرده است.

مشکل مالی تیم صنعت نفت آبادان زمانی آغاز شد که وزارت نفت در بیانیه‌ای اعلام کرد دیگر قصد تیم‌داری در ورزش قهرمانی کشور را ندارد و بر اساس آن قطع کامل حمایت مالی از تیم‌های صنعت نفت آبادان و ۲ تیم دیگر نفتی را در دستور کار قرار داد. موضوعی که علاوه بر ایجاد مشکل مالی برای تیم‌های نفتی ، گله‌مندی هواداران نفت آبادان را در پی داشته است.

با جدی شدن مشکل مالی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان بازیکنان این تیم از شرکت در تمرین خودداری کردند.

در شرایطی که طبق برنامه اعلام شده تمرین تیم فوتبال نفت آبادان قرار بود از دوشنبه هفته جاری از سرگرفته شود به دلیل اعتراض بازیکنان نسبت به مشکلات مالی باشگاه شاگردان اسکوچیچ حاضر به تمرین نشدند.

 

جمعی از هواداران آبادانی از مسئولان محلی آبادان، استان و همچنین وزیر نفت برطرف شدن مشکل مالی این تیم پرطرفدار را خواستار هستند.

یکی از هواداران تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تیم صنعت نفت تنها دلخوشی مردم آبادان است و خیلی‌ها با وجود آلودگی پالایشگاه نفت آبادان با این تیم نفس می کشند.

عباس سورانی افزود: مردم آبادان با برد این تیم مدت ها شاد می شوند و از باخت این تیم نارحت و این تیم به نوعی در زندگی روزمره مردم مظلوم این شهر نیز تاثیر می‌گذارد، شرایط نابسامان فعلی این تیم نیز به دغدغه شهروندان افزوده است.

وی اظهار داشت: تیم فوتبال صنعت نفت سالهاست مخارج خود را از وزارت نفت تامین می کند ولی متاسفانه این وزارتخانه مدتی پیش اعلام کرد دیگر حمایتی از تیم های نفتی نمی‌کند و این در حالی است که این وزارتخانه جنبه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی آن در شهر آبادان را نادیده گرفته است.

یکی دیگر از هواداران تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نیز گفت: تیم صنعت نفت جزئی از زندگی هر آبادانی است و امسال هیچکس جز همین هواداران از این تیم حمایت نکردند.

مهدی سفرنژاد اظهار داشت: چرا در سالی که تیم صنعت نفت روند پیشرفت و نتیجه گیری را پیش گرفته و جز تیم‌های رده بالای جدول است باید حمایت‌های مالی این تیم از سوی وزارت نفت متوقف شود.

این هوادار آبادانی تیم فوتبال صنعت نفت گفت: چهار روز تمرین این تیم به دلیل اعتراض بازیکنان تعطیل شده و هیچ مسئولی در شهر نتوانسته کاری برای رفع مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان کند.

یکی دیگر از هواداران این تیم نیز گفت: حضور تیم فوتبال صنعت نفت در لیگ برتر به این لیگ حرارت خاصی می دهد، این تیم متعلق به مردم آبادان است ولی نبود حامی مالی مشکلاتی را به برزیل ایران وارد کرده است.

امیر عباباف اظهار داشت: تیم صنعت نفت آبادان در این فصل آن هم پس از سال‌ها به تیمی تبدیل شد که هواداران انتظارش را می‌کشیدند ولی حمایت نکردن وزارت نفت از این تیم در نتایج آن تاثیر منفی خواهد گذاشت.

وی افزود: البته باید از مسئولان صدا و سیما هم انتقاد کرد زیرا حق پخش تلویزیونی را به باشگاه ها نمی دهد، اگر قانون می گوید سازمان ها و وزارت ها نمی توانند در ورزش حرفه ای تیم داری کنند چرا این قانون در مورد امتیاز حق پخش تلویزیونی اجرا نمی شود.

 

یکی از بازیکنان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص مشکل مالی این تیم گفت: پرداخت نشدن مطالبات مشکلاتی را برای این تیم پیش آورده است ولی با همه مشکلات و بی‌پولی تا همین جا نتایج خوبی گرفتیم.

میلاد جهانی افزود: اکثر بازیکنان این تیم شغل و درآمدی ندارند و فقط به پولی که از فوتبال می‌گیرند فکر می‌کنند تا مقابل خانواده‌های‌ خود شرمنده نباشند، ما انتظار حمایت از مسئولان استانی را داریم این در حالی است که آنها فقط یک بار آن هم در ابتدای فصل در تمرین تیم حاضر شدند.

وی تصریح کرد: عیسی‌زاده مدیر عامل باشگاه شبانه‌ روز تلاش می‌کند، ولی ایشان به تنهایی نمی‌تواند مشکل مالی این تیم را برطرف کند و نیاز به حمایت دارد. چالش مشکل مالی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان این روزها به تربیون نماز جمعه این شهر نیز کشیده شده است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان چندی پیش در خطبه‌های نماز جمعه در خصوص مشکل تیم صنعت نفت آبادان گفت: حمایت نکردن وزارت نفت از تیم صنعت نفت ممکن است صدمات اجتماعی را در شهر مرزی که هشت سال مقابل دشمن ایستادگی کرد ایجاد کند و امیدواریم وزارت نفت و شخص وزیر متوجه این مهم شود.

وی افزود: وزارت نفت باید حساسیت‌های موجود در منطقه را درک و در کنار کار صنعتی جنبه‌های فرهنگی و ورزشی را نیز در نظر بگیرد.

 

فرماندار آبادان نیز در خصوص مشکل پیش آمده برای تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت:وزیر نفت قول داده تا راه حل مناسبی را برای مشکل نفت پیدا کند.

سید زین العابدین موسوی اظهار داشت:امیدوارم در سفر وزیر نفت مشکل مالی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان به صورت اساسی بررسی و مشکل پرداخت مطالبات بازیکنان برطرف تا تیم صنعت نفت با قوت مسابقات لیگ برتر را ادامه دهد.

مدیر عامل باشگاه صنعت نفت آبادان نیز گفت: تلاش زیادی برای رفع مشکلات مالی تیم صنعت نفت داشته ایم و امیدواریم این تلاش‌ها نتیجه بخش باشد و بخشی از مطالبات بازیکنان تا چند روز آینده پرداخت شود.

علی عیسی زاده افزود: درفصل جاری لیگ برتر تیم روند پیشرفت خوبی دارد و با نتایجی که گرفته در بالای جدول قرار دارد ولی نبود حامی مالی به تیم ضربه زد و برخی از بازیکنان این تیم اکنون حتی توان پرداخت کرایه تاکسی را هم ندارند.

وی تصریح کرد: از مسئولان محلی و استانی خواستار حمایت از این تیم مردمی هستیم تا نتایج درخشان نفتی‌ها در ادامه لیگ تداوم داشته باشد.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نیز چندی پیش در دیدار فرماندار و یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی قول داد در سفر به استان خوزستان ضمن دیدار با استاندار خوزستان مشکل این تیم فوتبال را بررسی کند.

وی با تاکید بر اینکه همه به مردم آبادان و مقاومت آنها در هشت سال جنگ تحمیلی افتخار می‌کنیم، اظهار داشت: موضوع حمایت نکردن از تیم‌های نفتی در دستور کار وزارت نفت نبود اما مصوبه مجلس شورای اسلامی در این خصوص لازم‌الاجرا است و این محدودیت‌ها مربوط به مصوبه قانونی است.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان جمعه آینده یکم آذر ماه از هفته یازدهم لیگ‌ برتر میزبان سپاهان اصفهان است.

نوشتن دیدگاه