۳ سارق زورگیر با ۹ فقره سرقت در آبادان دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان گفت: اعضای باند ۳ نفره سرقت و زورگیری از مسافران با ۹ فقره سرقت در آبادان توسط پلیس دستگیر شدند.

سرهنگ سید محسن تقی زاده درباره چگونگی این دستگیری افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت تلفن همراه و کیف قاپی از مسافران درون و برون شهری که توان مقابله در برابر سارقان را نداشتند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد سارقان با استفاده از یک دستگاه خودرو تیبا سفید رنگ با ۳ سرنشین پس از شناسایی خیابان ها و اماکن خلوت و فاقد روشنایی، سوژه خود را انتخاب و با شیوه های مختلف او را به محل مورد نظر واقع در جاده ماهشهر هدایت می کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان تصریح کرد: اعضای این باند خشن با دست‌کاری شماره پلاک خودروی خود در هنگام سرقت، با تهدید مالباختگان به وسیله چاقو کیف پول، تلفن همراه و سایر وسایل همراهی وی را به سرقت می بردند.

سرهنگ تقی زاده با بیان اینکه در برخی موارد مالباخته حتی از سوی سارقان مورد ضرب و شتم قرار می گرفتند، یادآور شد: در میان مال باختگان ۲ عراقی نیز بودند.

وی گفت: مأموران کلانتری ۱۵ احمد آباد با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی اعضای این باند شرور شدند که با هماهنگی مقام قضایی هر ۳ سارق در یک عملیات غافلگیرانه در محدوده بیمارستان شهید بهشتی دستگیر و به کلانتری محل انتقال یافتند.

وی با اشاره به اعتراف سارقان به انجام ۹ فقره سرقت خشن (ضرب و شتم) افزود: از داخل خودروی متهمان مدارک هویتی اتباع عراقی، ۵۳ هزار دینار عراقی، ۴ دستگاه گوشی تلفن همراه، ۳ عدد کوله پشتی متعلق به مسافران و تعدادی مدارک هویتی مربوط به مالباختگان کشف و ضبط شد و پرونده تشکیل شده در این باره به دادسرا ارسال شد.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند