درگیری مالکان خودروهای دپو شده با مدیران منطقه آزاد اروند

جمعی از مالکان خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر روز شنبه در اعتراض به ترخیص نشدن خودروهای خود، با مدیران منطقه آزاد اروند درگیر شدند.

بیش از ۵۰ نفر از مالکان خودروی دپو شده در بندر خرمشهر با تجمع در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند وارد سرسرای اجتماعات این منطقه شده و پس از شکستن در شیشه‌ای، با چند تن از مدیران این منطقه درگیر شدند.

به گفته این افراد، مسئولان منطقه آزاد اروند با وجود برگزاری چندین نشست برای برطرف کردن موانع ترخیص خودروهای وارده شده به منطقه آزاد، تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند.

گفته می‌شود در این درگیری ۲ نفر از صاحبان خودرو که یکی از آنها جانباز ۷۰ درصد است از ناحیه سر و دست مصدوم شدند اما مسئولان منطقه آزاد مدعی هستند آنها خودزنی کرده‌اند.

این تجمع پس از ساعتی با دخالت ماموران انتظامی خاتمه یافت.

 

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد اروند در این باره گفت: ۲۲۷ دستگاه خودرو از سال ۹۶ تاکنون در بندر خرمشهر وجود دارد که مصوبه هیات وزیران موجب ترخیص نشدن این خودروها شده است.

محمد ادیبی کیا افزود: به منظور برطرف شدن مشکل ترخیص خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر پیگیری مکرر در تمام سطوح توسط سازمان منطقه آزاد اروند، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و برخی از وزارتخانه‌ها انجام شده است.

وی بیان کرد: تمام مسایل و مشکلات به همراه فهرست و مستندات خودروها به مدیران مربوطه به ریز جزییات منتقل شده است.

ادیبی کیا ادامه داد: در آخرین پیگیری مقرر شد که مشکل ۷۳ دستگاه خودرو سریعتر از بقیه خودروها برای ترخیص برطرف شود.

مالکان خودروهای پلاک اروند که مدت ۲ سال است خودروهای آنها در گمرک و بندر خرمشهر دپو شده و ترخیص نمی شود بارها دست به تجمع زده و خواستار برطرف شدن مشکل ترخیص خودروهای خود شدند.

نوشتن دیدگاه