خوزستان جمعه بارانی است

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بیشتر مناطق استان خوزستان از عصر امروز پنجشنبه تا اواخر روز جمعه شاهد رگبار پراکنده، رعد و برق و تندباد لحظه‌ای می‌باشند.

به گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه‌زاری پنجشنبه افزود: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی از امروز (پنجشنبه) بعدازظهر تا اواخر روز جمعه به علت بالا بودن ضریب ناپایداری بر روی استان به ویژه در مناطق جنوب، مرکز و شرق خوزستان، افزایش ابر، رگبارهای پراکنده و رعد و برق با احتمال تند باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت: در شبانه روز گذشته حداکثر دمای استان در بهبهان با ۳۳.۴ سانتیگراد و حداقل دما در ایذه با ۹.۹ سانتیگراد بالای صفر رخ داده است.

 

اعلام هشدار بحران

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز دیروز با صدور اطلاعیه‌ای نسبت باران و تندباد لحظه‌ای در استان هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به پیش بینی هواشناسی از وقوع رگبار باران، رعد و برق و تند باد لحظه‌ای با احتمال تگرگ به ویژه در مناطق جنوبی، جنوب غربی، مرکزی و شرقی خوزستان طی روز پنجشنبه لغایت اواخر جمعه (۱۶ و ۱۷ آبان) اعضای ستادهای بحران شهرستان‌ها و فرمانداران نسبت به صدور پیش آگاهی، اقدامات پیشگیرانه و اعلام آماده‌باش به واحدهای تابعه سطح شهرستان و برقراری کشیک شبانه روزی؛ اعلام احتیاط هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و پرخطر و بازدید مستمر مناطق در معرض خطر اقدام کنند.

مسدود کردن جاده‌های حادثه‌خیز در صورت ضرورت؛ اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه بیماران، مسافران، روستاییان، کشاورزان، صیادان، دامداران و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع سیلاب، صاعقه، تگرگ و تندباد برای رعایت توصیه‌های ایمنی و اتخاذ سایر تدابیر مورد نیاز برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی در دستور کار قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند