تشکیل کارگروه ارتقا شاخص‌های آموزش و پرورش آبادان و خرمشهر

مدیر آموزش، توسعه و تعالی کسب وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۲ کارگروه آموزشی و توانمندسازی علمی، تحقیقاتی و سرمایه‌ انسانی برای ارتقاء شاخص‌های آموزش و پرورش آبادان و خرمشهر تشکیل شد.

علی الیاسی سه‌شنبه در نشست کارگروه تخصصی آموزش و پرورش و شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند اظهار داشت:کارگروه پرورشی، فرهنگی، تربیت بدنی، سلامت و بهداشت همچنین کارگروه پشتیبانی، نوسازی ، عمرانی و توسعه فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی با استفاده از متخصصان این رشته‌ها تشکیل شده است.

وی افزود:در کارگروه پرورشی، فرهنگی، تربیت بدنی، سلامت و بهداشت بررسی جامع حوزه‌های پرورشی و فرهنگی، تربیت بدنی و ورزش ، سلامت و بهداشت مدارس و تهیه نقشه راه با نگاه به آینده از فعالیت های برنامه‌ای و فوق برنامه‌ای مدارس، شکوفایی استعدادها و تعیین شاخص‌ها و الگوها به منظور توانمندسازی مهارت آموزی و زندگی دانش آموزان ، فرهنگیان و اولیاء در نظر گرفته شده است.

الیاسی بررسی و ارائه راهکارهای حمایت همه جانبه از ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دولتی و غیر دولتی برای پیشبرد اهداف سند تحول بنیادی آموزش و پرورش را از وظایف دیگر این کارگروه اعلام کرد و گفت: تعیین وضعیت جسمانی دانش‌آموزان (پیکرسنجی و آمادگی جسمانی) و ایجاد پایگاه‌های حرکت‌های اصلاحی و پیگیری تکمیل شناسنامه سلامت و کارت دانش آموزی از برنامه‌های دیگر این کارگروه است.

وی گفت: کارگروه پشتیبانی، نوسازی و عمرانی و توسعه فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی نیز وظیفه تعیین اولویت‌های منطقه در سال جاری و سال‌های آینده را در حوزه مدارس را برعهده دارد.

مدیر آموزش، توسعه و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت:این کارگروه همچنین بررسی زمینه‌های خصوصی سازی مدارس در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و ارزیابی و بررسی تجمیع سازی مدارس و شبانه روزی کردن آنها را برعهده دارد.

الیاسی در خاتمه گفت:به متقاضیان ساخت مدارس خصوصی در آبادان و خرمشهر با شرایط ویژه زمین واگذار خواهد شد و از آنها حمایت می شود.

 

اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای بازسازی فضاهای ورزشی آموزشی در آبادان و خرمشهر

مدیر توسعه اجتماعی و ورزشی سازمان منطقه آزاد اروند به اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای بازسازی فضاهای ورزشی آموزشی در آبادان و خرمشهر اشاره کرد و بیان داشت: علاوه بر فضاهای ورزشی آموزشی تجهیز آنها نیز در دستور کار قرار دارد.

پیمان ادیبی به برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی در آبادان با حضور دانش آموزان این شهرستان اشاره کرد و گفت: آماده حمایت از برگزاری این جشنواره در خرمشهر نیز هستیم.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش آبادان اظهار داشت: آموزش و پرورش آبادان با کسب امتیاز ۱۰۰ برای اولین بار رتبه اول پروژه مهر استان خوزستان را کسب کرد.

حبیب اله رمضانی اظهار داشت: کیفیت بخشی، ارتقای عدالت آموزشی و تلاش برای تأمین تجهیزات مورد نیاز مدارس از مهمترین مزیت های اجرای پروژه مهر در آبادان است که نمادی از همبستگی، تحول، مدیریت کارآمد و هدفمند در نظام تعلیم و تربیت است.

وی گفت: آموزش و پرورش آبادان همچنین در مسابقات قرآن کریم استان خوزستان مقام اول و در بخش ورزش مقام دوم را کسب کرده است.

مدیر آموزش و پرورش خرمشهر نیز در این نشست بر توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش مهارت‌های شغلی و تخصصی، در راستای ترغیب و توسعه کارآفرینی، به ویژه در مراکز آموزش مهارتی تاکید کرد.

ناصر علی‌فر خواستار شناسی میزان تاثیر آموزش‌های مهارتی موجود، در توانمندسازی نیروی انسانی، مسائل و مشکلات پیش رو و ارائه راهکارهای بهینه‌سازی این آموزش‌ها شد.

نوشتن دیدگاه