خواب‌آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس آبادان - ماهشهر

رئیس بندر صادراتی ماهشهر می‌گوید: علت حادثه ۱۵ مهر در جاده آبادان - ماهشهر، خواب‌آلودگی راننده سرویس بوده است.

صبح روز پانزدهم مهر ماه، حادثه تصادف برای سرویس کارکنان بندر صادراتی ماهشهر که به نوعی زیرمجموعه پالایشگاه آبادان محسوب می‌شود، جان یک کارگر را گرفت و دست‌کم ۲۱ کارگرِ مصدوم را روانه بیمارستان‌های شادگان و ماهشهر کرد.

این حادثه در جاده ماهشهر - آبادان رخ داد؛ کارگران و منابع خبری ایلنا در روز حادثه از خواب‌آلودگی راننده اتوبوس خبر دادند و گفتند: بارها به راننده بابت خواب‌آلودگی تذکر دادیم اما متاسفانه توجه نکرد. به گفته‌ی کارکنان بندر صادراتی، دو اتوبوسی که به سرویس حمل و نقل کارکنان اختصاص دارد، تقریبا قدیمی هستند و در مواردی کمربند ایمنی ندارند.

حمیدرضا زندی (رئیس تاسیسات بندر صادراتی ماهشهر) امروز هفدهم مهر ماه، دو روز بعد از حادثه از اعلام علت قطعی حادثه توسط پلیس خبر داد و گفت: امروز صبح گزارش حادثه به دستم رسیده است؛ در این گزارش آمده است: «بی‌احتیاطی از جانب راننده اتوبوس بیابانی به شماره پلاک ۵۱ع۳۲۷/۲۴ ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده (نقض ماده ۱۸۰ آیین‌نامه راهبر) علت اصلی حادثه است.»

از قرار معلوم، اظهارات کارگران مبنی بر چک نشدن وضعیت راننده و اتوبوس قبل از حرکت درست بوده است؛ زندی در ارتباط با برخورد با راننده خاطی با تاکید بر اینکه راننده مقصر بوده، می‌گوید: راننده را معرفی می‌کنیم به اداره حقوقی و تخلفاتِ بندر صادراتی و آنها به موضوع از نظر حقوقی رسیدگی می‌کنند.

در روز حادثه ۲۱ مصدوم آن به بیمارستان‌های شادگان و ماهشهر منتقل شدند؛ رئیس تاسیسات بندر صادراتی ماهشهر در ارتباط با آخرین وضعیت جسمی این مصدومان می‌گوید: همه مصدومان حادثه تحت درمان هستند و هیچ کدام مشکل حادی ندارند؛ مصدومان در مراکز درمانی تحت مداوا قرار دارند و فقط یک نفر از آنها کمی وضعیت حاد دارد که او هم تحت درمانِ کامل است.

نوشتن دیدگاه