فضای مجازی را تخصصی تر کنیم

مدیر حوزه ریاست سازمان منطقه آزاد اروند گفت: توصیه من این است که گروه های تخصصی تشکیل دهید تا در مقابل یک سوال تخصصی، عیار پاسخ ما نیز مشخص شود.

نشست هم اندیشی فعالین فضای مجازی با حضور عیسی خزینه پور مدیرکل بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات، سید ابراهیم میرموسوی مدیرحوزه ریاست و ریاض علی فرحانی مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند در محل سالن جلسات این سازمان با هدف هم فکری وهم اندیشی در حوزه های مختلف اجتماعی، عمرانی و … همچنین نحوه اطلاع رسانی صحیح در شبکه های مجازی، برگزار شد.

سید ابراهیم میرموسوی در این نشست با تأکید بر تخصصی شدن فضاهای مجازی، گفت: توصیه من این است که گروه های تخصصی تشکیل دهید تا در مقابل یک سوال تخصصی عیار پاسخ ما نیز مشخص شود؛ بی شک گروه های تخصصی در تحصیل منافع تان نیز کمک شایانی خواهند کرد.

میرموسوی خاطر نشان کرد: به شخصه بر این باور هستم که هرچقدر شبکه های اجتماعی بیشتر درهم تنیده شوند، استحکام کشور دارنده این شبکه های اجتماعی نیز بیشتر خواهد بود و اگر این استحکام در یک منطقه و یک کشور بیشتر باشد نسبت به دیگر مناطق از نقطه قوت بالاتری برخوردار است و به ما قدرت و توانایی می دهد که به اهداف ملی و منطقه ای مان سریع تر از دیگر نقاط کشور یا کشورهای همسایه دست یابیم.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد اروند در پاسخ به سوالات و نظرات برخی از فعالین فضای مجازی حاضر در جلسه، گفت: معمولا در یک جامعه مترقی، دولت یا ساختاری که دسترسی به اهرم ها یا رانت سیاسی و اقتصادی دارند به شکل درستی نمی توانند سازمان های مردم نهاد را مدیریت کنند مگر بر اساس منافع خودشان، در همین راستا نباید انتظار داشته باشید سازمان منطقه آزاد اروند گروه های مردم نهاد را ساماندهی و یا مدیریت کند و از درونش منافع شهروندی استخراج شود؛ به هیچ وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

سید ابراهیم میرموسوی با بیان این مهم که شبکه های اجتماعی جدای از مجازی و حقیقی بودنشان شاکله های نگه دارنده فضای یک کشور هستند، گفت: هر کشوری در طول تاریخ خود شاهد مشکلات بسیاری است که قابل پیش بینی نیستند؛ کشور ما نیز مشکلات بسیاری را قبل از انقلاب، بعد از آن در زمان جنگ و در دوران مختلف تجربه کرده و از این قاعده مستثنی نمی باشد.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد اروند ضمن اشاره به اهمیت همبستگی و اتحاد میان مردم افزود: اگر اتحاد میان مردم در ادوار مختلف نبود، دور از انتظار نبود که عواقب وخیمی متوجه این آب و خاک شود.

نوشتن دیدگاه