آبادان زخم خورده بی مهری و بی توجهی مدیران

مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان در نشست بررسی مشکلات بخش آب و برق گفت: با کاهش آب در بخش کشاورزی در مناطق بالادست از ماه آینده وضعیت طرح آبرسانی غدیر بهبود یافته و به زودی حجم بیشتری از آب آشامیدنی به آبادان منتقل می شود.

فرهاد ایزدجو افزود: یکی از برنامه های سازمان آب و برق خوزستان این است که بتواند در پایین دست رودخانه های استان در مقاطع زیادی حجم آب مصرفی را به لحاظ کمی و کیفی اندازه گیری کند تا در هر مقطع از سال بتواند میزان برداشت آب در هر منطقه و هر ناحیه را مشخص و کنترل کند.

در این نشست امام جمعه آبادان گفت: آبادان زخم خورده بی مهری و بی توجهی مدیران است در صورتیکه خود مسئولان باید با دلسوزی و کار جهادی مرهمی بر دلهای زخم خورده مردم آبادانی باشند که هشت سال مقابل دشمنان ایستادند و اکنون پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: بیش از ۳۰ سال از جنگ تحمیلی می گذرد و پذیرفتنی نیست که در شهرستان آبادان همچنان شاهد وجود نخلهای سوخته و سربریده باشیم، کشاورزان آبادانی در اوج ناامیدی چشم به یاری و توجه جدی مسئولان نظام دوخته اند تا شاید گره از کارشان باز کنند.

او تاکید کرد: مسئولان باید از حق مردمی که به عنوان مرزنشین، سبب پایداری و حفاظت از مرزها شده اند، دفاع کنند و آنها را به آنچه حقشان است برسانند.

فرماندار ویژه آبادان هم گفت: وزارت نیرو قرار بود ۱۲۰ هزار متر مکعب آب را از طرح غدیر برای تابستان وارد شبکه آبرسانی آبادان کند ولی از این میزان ۶۳ هزار متر مکعب آب در روز وارد شبکه آبرسانی آبادان می شود.

سید زین العابدین موسوی ادامه داد: آبادان شهرستان پرجمعیت تری نسبت به خرمشهر است ولی سهمیه آب اختصاص یافته به این شهرستان ۳۰ هزار متر مکعب کمتر از نیاز این شهرستان است.

فرماندار آبادان گفت: سفر مسافران و گردشگران عراقی به این شهرستان افزایش سهمیه آب را جدی تر می کند.

وی تصریح کرد: باید کل خطوط توزیع آب در آبادان مرمت و بازسازی شود تا سرمایه هزینه شده برای اجرای طرح آبرسانی غدیر هدر نرود، نصف آبی که از طریق طرح غدیر وارد شبکه لوله کشی آبادان می شودبه دلیل فرسودگی شبکه هدر می رود.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند