اکران ۱۰ فیلم جشنواره کودک درآبادان آغاز شد

اکران ۱۰ فیلم ایرانی و خارجی سی‌ودومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان پنجشنبه شب با استقبال مخاطبان در محل سینما مهر آبادان آغاز شد.

مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۱۵ کودک و نوجوان در رده سنی ۹ تا ۱۵ سال از بین دانش آموزان دوست دار سینما برای داوری این دوره فیلم ها انتخاب شده اند.

همایون قنواتی گفت: این افراد بعد از دیدن هر فیلم با پرکردن فرم های مخصوص نظر خود را در خصوص آن فیلم اعلام و بعد از در پایان جشنواره ۲ فیلم که بیشترین رأی را کسب کنند به عنوان فیلمهای برتر در منطقه آزاد اروند به ستاد جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان معرفی می شوند.

وی عناوین فیلم ها را داستان‌های بلند باغ جادویی، بنیامین، جزیره گنج، قطار آن شب، جوانمردان، بیست و سه نفر، اینجا خانه من است، منطقه پرواز ممنوع، غرغرو وارد می شود، تورنادو اعلام کرد و افزود: این فیلم ها به مدت پنج شب از ۳۱ مرداد تا چهارم شهریور در ساعت های ۲۰ و ۲۲ در سینما مهر آبادان اکران می شوند.

در اولین شب جشنواره در آبادان فیلم بلند داستان های باغ جادویی اثر آنتون کرینگز و آرنود بورون از فرانسه (با دوبله فارسی) ساعت ۲۰ و در ساعت ۲۲ نیز پویانمایی «بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی اکران شد.

نوشتن دیدگاه