کمیته تخصصی داوطلبان خدمات اربعین در آبادان تشکیل می شود

معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان از تشکیل کمیته تخصصی داوطلبان خدمات اربعین در این شهرستان خبر داد.

محمد طاهری ظهر امروز چهارشنبه در جلسه هماهنگی ستاد اربعین شهرستان آبادان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در نظر داریم کمیته ای تخصصی را با محوریت مردم اعم از زن و مرد تشکیل دهیم، در این کمیته داوطلبان به طور رایگان خدمات را به زائران ارائه می کنند و اعضای این کمیته در تمامی ایام به صورت شیفتی در دفتر مربوط به آنان واقع در شلمچه حضور یافته و پاسخگوی زائران خواهند بود.

وی با بیان اینکه انتظارمان حضور پررنگ و مسئولانه مدیران دستگاه های اجرایی در جلسه بود، گفت: اگر چه بسیاری از مدیران همچون همیشه از حضور در جلسه سرباز زدند و یا به جای حضور شخصی، معاون و یا کارشناسان خود را به جلسه فرستادند اما باز هم باید پاسخگوی تعهدات تعیین شده باشند.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان افزود: در بازدیدی که از مرز شلمچه داشتیم شاهد آغاز فعالیت سایر شهرهای معین در موضوع اربعین بودیم اما این مسئله در مورد آبادان به کندی در حال انجام است لذا بر ضرورت سرعت بخشی به آماده سازی زیرساختها و فراهم سازی امکانات مورد نیاز، تاکید داریم.

 

طاهری با تاکید بر اینکه اربعین امسال باید باشکوهتر از سال گذشته برگزار شود، تصریح کرد: پیش بینی حضور ۲ میلیون زائر را در اربعین امسال داریم.

وی با بیان اینکه اربعین امسال نسبت به سال گذشته هوا گرمتر است، یادآور شد: باید در زمینه تامین و پایداری برق اقدامات جدی انجام شود ضمن اینکه در حوزه آب نیز هر دو حوزه شهری و روستایی باید ورود کنند؛ همه باید با افتخار در خدمت ستاد اربعین باشند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ چشمه حمام و سرویس بهداشتی در اختیار ستاد اربعین قرار داده شده، گفت: تعدادی سرویس بهداشتی و حمام به صورت سیار در اختیار شهرداری قرار داده شده که باید هرچه سریعتر در جهت نصب آنها اقدام کند.

وی افزود: ورودی های شهر شامل جاده اهواز به آبادان و ماهشهر به آبادان برای ما مهم است لذا در این مسیرها باید موضوع پذیرایی از زائران، نصب تابلوهای راهنمای مسیر و خوش آمد گویی مهیا و نصب شود، ضمن اینکه مشابه این اقدامات باید در محل فرودگاه آبادان برای آن دسته از زائرانی که از طریق هوایی به آبادان می آیند نیز انجام شود، در این باره کمیته ای تخصصی با حضور فرماندار برگزار و موارد مطرح و بررسی می شود تا خدمات به شکل مناسب و در خور شان نام آبادان به زائران ارائه شود.

 

وی اظهار کرد: اداره مخابرات نیز باید سامانه ای ایجاد کند تا ضمن خوش آمدگویی به زائران ورودی به شهر، مواردی همچون مسیر راه و بُعد مسافت تا رسیدن به مرز شلمچه را نیز به آنان اطلاع رسانی کند.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان با اشاره بر ضرورت طراحی، تهیه و در اختیار قرار دادن لباس های خاص با آرم ویژه اربعین برای خادمان زائران اربعین تصریح کرد: در این باره گمرک و بندر ضمن ورود به موضوع برای انجام آن اقدامات لازم را به انجام برسانند.

طاهری یادآور شد: در زمینه صدور کارت تردد برای خادمان و ادارات باید دقت نظر بیشتری صورت گیرد، متاسفانه در سال های گذشته نیز شاهد بروز مشکل در هنگام عبور و مرور برای خادمان و حتی ادارات فعال در این ستاد بودیم که انتظارمان رسیدگی و توجه جدی به موضوع و رفع آن است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان اتوبوسرانی نیز باید به نحو مطلوبی پای کار باشد، یاد آور شد: شهرداری، هلال احمر، آتش نشانی ،اورژانس، دانشکده علوم پزشکی و سایر اعضای ستاد اربعین شهرستان آبادان باید به طور شبانه روزی درشلمچه حضور داشته باشند، امید می رود امسال از نظر کیفی شاهد تغییراتی بهتر از سال گذشته باشیم.

نوشتن دیدگاه