مالکان خودروهای پلاک اروند بار دیگر تجمع کردند

بیش از ۵۰ نفر از مالکان خودروهای پلاک اروند روز شنبه برای چندمین بار متوالی در اعتراض به ترخیص نشدن خودروی خود در مقابل سازمان منطقه آزاد اروند تجمع کردند و خواستار ترخیص خودروهای خود شدند.

به گفته این عده مسئولان منطقه آزاد اروند به رغم تشکیل چندین نشست برای رفع موانع ترخیص خودروهای وارده شده به منطقه آزاد تاکنون به وعده های خود عمل نکرده اند.

علی حیاوی که خود را نماینده تجمع کنندگان معرفی کرد گفت: حدود ۱۹ ماه از ورود خودروهای خارجی به منطقه آزاد اروند می گذرد و به رغم اظهار شدن نهایی خروج خودرو از گمرک تاکنون هیچ اقدامی برای ترخیص خودروها صورت نگرفته است.

وی اظهار داشت: مالک هر خودروی وارداتی به منطقه آزاد اروند علاوه بر پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال عوارض گمرکی به همین میزان می بایست هزینه پارکینگ پرداخت کنند.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر خودروهای مذکور بر اثر توقف طولانی مدت در پارکینگ اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر خاک می خورند و آسیب جدی دیده اند.

 

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند پیشتر در جلسه تجلیل از خبرنگاران گفته بود: با مکاتبات انجام شده با گمرک ایران خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر همچنین کالای همراه مسافر و کالای مصرفی در منطقه از هفته آینده ترخیص می شوند.

سید علی موسوی افزود: بر اساس صورت جلسه گمرک خرمشهر و به استناد اعلام و موافقت گمرک ایران تعداد ۷۶ دستگاه خودروی آمریکایی و ۲۵۰ دستگاه خودروی بالای ۲ هزار و ۵۰۰ سی سی دپو شده در این بندر پلاک گذاری و ترخیص می شوند.

مالکان خودروهای پلاک اروند که مدت ۱۹ ماه است خودروهای آنها در گمرک و بندر خرمشهر دپو شده و ترخیص نمی شوند بارها دست به تجمع زده و خواستار حل مشکل ترخیص خودروهای خود شدند.

تلاش خبرنگاران برای گفت و گو با مسئولان منطقه آزاد اروند و گمرک خرمشهر در این رابطه بی نتیجه ماند.

نوشتن دیدگاه