روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت در پالایشگاه آبادان به فرآورده نفتی تبدیل می شود

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام سنگین در این پالایشگاه به فرآورده های نفتی تبدیل می شود.

سید علی اکبر میرقادری پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پالایشگاه آبادان بعنوان تنها پالایشگاه در کشور است که توانایی تبدیل نفت سنگین به فرآورده نفتی را دارد.

وی کاهش تولید نفت کوره، به روز رسانی و مدرن کردن پالایشگاه و افزایش سودآوری آن را از اهداف و برنامه های پیش بینی شده در این پالایشگاه عنوان کرد و افزود: برای اجرای این طرح ها و برنامه ها از توان فنی ، فکری و طرح های ابتکاری دانشگاهیان حمایت کرده و برای تحقق آنها حاضر به سرمایه گذاری هستیم.

میرقادری گفت: در حال حاضر از ظرفیت بخش های دانشگاهی و غیر نفتی در تولید قطعه های مورد نیاز پالایشگاه آبادان استفاده می شود و بر این عقیده هستیم که توان تولید بالای ۹۰ درصد قطعه های مورد نیاز پالایشگاه ها در کشور وجود دارد.

وی به فعالیت ۷۴۶ پالایشگاه در جهان و ۱۰ پالایشگاه نفت در ایران اشاره کرد و افزود: پالایشگاه آبادان به عنوان یک قطب صنعتی در منطقه و کشور شناخته می شود که بیش از ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم در آن مشغول فعالیت هستند.

 

میرقادری به اجرای فاز ۲ پالایشگاه آبادان و پیش بینی اجرای فاز چهار در آن اشاره کرد و اظهار داشت:با اجرای این ۲ فاز پالایشگاه آبادان به یکی از پالایشگاه های برتر جهان تبدیل می شود.

وی افزود: اجرای فاز۲ پالایشگاه آبادان با وجود تحریم از روند اجرایی خوبی برخوردار است و فاز چهار نیز در مراحل ابتدایی است طبق پیش بینی و برنامه اجرایی این ۲ فاز تا سه تا چهار سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

مدیر عامل پالایشگاه آبادان گفت: پالایشگاه آبادان توجه خاصی به مسائل زیست محیطی دارد و تا پایان سال آینده فلرهای نفتی پالایشگاه جمع آوری خواهد شد.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان بازسازی این پالایشگاه بعد از جنگ تحمیلی را یک افتخار برای کشور دانست و گفت: پالایشگاه آبادان بعد از جنگ با اتکا به توان داخلی و توسط متخصصان بومی و بدن کمک از خارج بازسازی و در مدار تولید قرار گرفت.

وی در ادامه در خصوص وضعیت تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: ۹۹ درصد مشکلات این تیم ارتباطی به پالایشگاه نفت آبادان ندارد.

وی افزود: تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با حمایت مالی پالایشگاه به مقام قهرمانی رسید و سعی داریم این تیم در مسابقات آسیایی و کشور حضوری موفق داشته باشد.

نوشتن دیدگاه