موافقت اولیه وزارت صمت برای واردات کولر به خوزستان

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: وزارت صنعت ، معدن و تجارت موافقت اولیه خود را برای امکان واردات کولر به خوزستان در یک ظرفیت مشخص اعلام کرده و در حال پیگیری این موضوع هستیم.

رحمان ناصریان روز سه شنبه بیان کرد: این موضوع به تازگی در کمیسیون تنظیم بازار کشور مطرح شد که نمایندگان گمرک و وزارت کشور و وزارت صمت موافقت کردند که سامانه واردات کولر فقط برای خوزستان باز شود؛ قائم مقام وزیر صمت برای واردات کولر به خوزستان ورود کرده و اولویت واردات آن با تعاونی های مرزنشین است.

وی گفت: ظرفیت واردات کولر بین ۱۸۰ هزار تا ۲۴۰ هزار دستگاه تعیین شده که بیش از ظرفیت مصرفی خوزستان است. ناصریان با اشاره به اینکه خرید کولر در خوزستان به صورت فصلی است بیان کرد: برآورد شده که در هر دوره ۳۸ هزار کولر نیاز فصلی در خوزستان است.

وی گفت: با توجه به اینکه در تعاونی مرزنشینان تبادل کالایی به جای تبادل ارزی انجام می شود در ابتدا امتیاز واردات کولر به خوزستان به این بخش داده شده تا از برخی تخفیفات عوارض گمرکی برای واردات کولر استفاده شود و کولر با کمترین قیمت وارد استان شود.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان ادامه داد: همچنین برای واردات کولر به خوزستان در نظر است از ظرفیت منطقه آزاد اروند با کمترین قیمت استفاده کنیم.

قیمت کولر در بازار نسبت به پارسال بیش از ۲ برابر شده این در حالی است که بیشتر مناطق خوزستان در فصل تابستان گرمای تا ۵۰ درجه سانتیگراد و بالاتر را نیز تجربه می کنند و این موضوع مشکلات زیادی را برای زندگی مردم ایجاد کرده است.

نوشتن دیدگاه