۲۲۰ میلیون دلار کالا از منطقه آزاد اروند صادر شد

معاون اقتصادی،کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت:از ابتدای امسال تاکنون ۲۲۰ میلیون دلار کالای تولیدی در منطقه آزاد اروند به خارج از کشور صادر شد.

سید علی موسوی سه شنبه در حاشیه تجلیل از واحدهای صنعتی نمونه منطقه آزاد اروند در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مصالح ساختمانی، ماشین آلات، قطعات خودرو، مواد غذایی و خشکبار از جمله کالاهای صادراتی به کشورهای همسایه و آسیایی می باشند.

وی افزود: در همین مدت ۱۲۰ میلیون دلار ثبت سفارش اولیه و ماشین آلات کالاهای تولیدی در منطقه آزاد اروند انجام شد.

موسوی تسهیل ورود مواد اولیه و ماشین آلات را از برنامه‌های و سیاست منطقه آزاد اروند برای رونق تولید در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر اعلام کرد و گفت: در سال رونق تولید حمایت‌های معنوی و مالی از واحدهای صنعتی انجام می‌شود و ضمن صدور پروانه بهره برداری پنج ساله یارانه ویژه به واحدهای تولیدی برای شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی و داخلی تعلق می‌گیرد.

وی اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد اروند و صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور برای بهبود زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای صنعتی آبادان و خرمشهر امضا شده است.

 

در آئینی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ۱۶۶ واحد صنعتی فعال در منطقه آزاد اروند ۳۰ واحد صنعتی نمونه و برتر منطقه آزاد اروند با توجه به توسعه واحد صنعتی، تعداد اشتغال و صادرات مورد تقدیر قرار گرفتند.

همایش تجلیل از واحدهای صنعتی برتر با حضور محسن صالحی نیا مدیر عامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

نوشتن دیدگاه