سنجش سلامت هفت هزار کودک پیش دبستانی در آبادان آغاز شد

مدیر آموزش و پرورش آبادان گفت: طرح سنجش سلامت جسمانی هفت هزار کودک پیش دبستانی و نو آموزان بدو ورود به مدرسه در شهرستان آبادان آغاز شده است.

حبیب الله رمضانی یکشنبه اظهار داشت: سه پایگاه سنجش سلامت در مدرسه باغچه بان در ایستگاه ۱۲، مدرسه شهیده فرحناز بچاری در کوی کارگر و مدرسه شهید فرزاد طاهری در بوارده شمالی برای اجرای این طرح راه اندازی شدند.

وی افزود: یک پایگاه سیار نیز برای جلوگیری از مراجعه اهالی شهر چوئبده و برخی روستاهای اطراف به مرکز شهرستان در نظر گرفته شده است.

رمضانی گفت: مراکز در نظر گرفته شده از ساعت هشت صبح تا ۱۲ برای سنجش کودکان پیش دبستانی و نو آموزان بدو ورود به مدرسه تا پایان شهریور فعال هستند.

وی گفت: طرح سنجش سلامت کودکان پیش دبستانی برای تشخیص و شناسایی نارسایی‌های جسمی، تعیین وضعیت آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان و کمک به بهبود کیفی آموزش همچنین جلوگیری از افت تحصیلی و شناخت نیازهای جامعه هدف اجرا می‌شود. این معاینه‌های ساده می توانند باعث کاهش هزی نه و جلوگیری از خسارت‌های جبران ناپذیر به کودکان در آینده شوند.

رمضانی گفت: غربالگری و معاینه جسمی در زمینه‌های هوش، بینایی و شنوایی سنجی و گفتار از جمله مواردی است که در طرح سنجش سلامت کودکان پیش دبستانی انجام می‌شود. هر کودکی که در این زمینه‌ها مشکل داشته باشد به مراکز تخصصی معرفی می شود.

جمعیت دانش آموزی شهرستان آبادان ۵۶ هزار نفر است.

نوشتن دیدگاه