برق مناطقی از آبادان قطع شد

در ساعات اوج گرمای روزانه در خوزستان برق مناطقی از شهرهای آبادان و ایذه ظهر دوشنبه با قطعی مواجه شد.

رییس اداره برق شهرستان ایذه روز دوشنبه گفت: برق برخی نقاط شهرستان ایذه به دلیل افزایش پیک بار قطع شده است.

ایوب سرشار اظهار داشت: افزایش دما در استان خوزستان و شهرستان ایذه موجب افزایش مصرف برق شده است.

وی افزود: در شرایط افزایش بار برای جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات شبکه، در پیک بار خاموشی‌هایی به مدت یک ساعت روی فیدرهای مختلف اعمال می‌گردد.

رئیس اداره برق ایذه گفت: امروز برق قسمت‌هایی از بخش سوسن، روستاهای راسوند و نوترکی و قسمت‌هایی از شهر ایذه برای یک ساعت قطع شد.

وی با عذرخواهی از مردم برای این قطعی برق تأکید کرد: شهروندان در ساعات پیک بار، در مصرف برق صرفه جویی کنند تا شبکه پایدار بماند و از خاموشی‌های گسترده جلوگیری شود.

تعدادی از شهروندان ایذه خواهان اطلاع رسانی درباره زمان و برنامه دقیق قطعی برق شدند. آنان گفتند: تحمل گرمای ۴۲ درجه بدون کولر و وسایل سرمایشی کاری بسیار سخت و طاقت فرساست که امیدواریم این قطعی‌ها به حداقل برسد.

 

تعدادی از مناطق شهر آبادان بدون اطلاع قبلی از ساعت ۱۳:۳۰ روز دوشنبه با قطعی مواجه شد.

ساعت ۱۳:۳۰ روز دوشنبه در گرمای ۴۷ درجه سانتی گراد برق مناطق ذوالفقاری، کوی کارگر، احمد آباد، جمشید آباد، ولیعصر و کوی بهار قطع شده است.

برخی از شهروندان آبادانی از قطعی برق مکرر در این شهر گله مند شدند.

رئیس اداره برق آبادان در این خصوص از علت قطع برق اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: قطع برق این شهر از بالا دست بوده و به صورت خودکار قطع شده است.

احسان ثابتی افزود: برق ادارات طبق دستوری که از سوی سازمان برق اعلام شده ساعت ۱۳ قطع می‌شود.

این گزارش حاکی است برق مناطق مذکور در این شهرستان ساعتی بعد وصل شد.

بنا به اعلام سازمان هواشناسی خوزستان تا آخر هفته در اغلب مناطق استان به خصوص مناطق غربی، جنوبی و مرکزی, شاهد تداوم استقرار توده هوای گرم و وقوع دمای ۴۹ درجه و بالاتر خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند