امام جمعه آبادان: مشکلات اقتصادی و سیاسی همچون بیماری سلامت افراد را تهدید می کنند

امام جمعه آبادان توجه به سبک زندگی اسلامی را ضامن سلامت جامعه دانست و گفت: عوامل متعددی همچون مشکلات اقتصادی و سیاسی ، سلامت روحی، روانی و جسمی افراد را تهدید می کنند.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور یکشنبه در دیدار با اعضای هیأت رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: این روزها دیگر فقط بیماری‌ها نیستند که سلامت افراد را تهدید می‌کنند بلکه عوامل اقتصادی، سیاسی و خانوادگی نیز جسم را تحت تأثیر قرار می‌دهند و در نهایت ممکن است منجر به بیماری‌های غیرواگیری مثل فشار خون، سکته و سرطان شوند.

وی بر فراگیر شدن سلامت عمومی در جامعه تاکید کرد و افزود: یکی از نکات مورد توجه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب توجه به سبک زندگی و اخلاق است که باید مورد توجه متولیان امر بخصوص بخش سلامت باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی پور ضمن تقدیر از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان، اظهار داشت: دانشکده علوم پزشکی آبادان در خدمت رسانی به سیل زدگان خدمات بهداشتی و درمانی قابل تقدیر و شایسته ای ارایه کرد.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در این دیدار گفت: سیمای بیماری‌ها با توجه به تغییر سبک زندگی مردم تغیر کرده و در حال حاضر ۸۰ درصد بیماری‌ها را بیماری‌های غیرواگیر تشکیل می‌دهند.

شکراله سلمان‌زاده به اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در شهرستان‌های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد و بیان داشت: برای بیماری‌های غیر واگیر پیشگیری امری بسیار مهم تلقی می‌شود و به همین منظور طرح کنترل فشار خون در حال اجراست.

وی بر انجام طرح‌های عمرانی بیمارستانی و درمانی در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان تاکید کرد و گفت: علیرغم فشارهای اقتصادی سعی داریم که پروژه‌های عمرانی را به سرانجام برسانیم ضمن اینکه در حوزه دانشجویی و فرهنگی نیز فعالیت‌های بسیار خوبی از سوی دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام شده است.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند